Barefoot sandále

barefoot sandale navod na hackovanie

Milujem tieto barefoot („bosé“) sandále. Sú také jednoduché a také štýlové. Dajú sa nosiť naboso na pláži alebo do letných topánok či šľapiek na letný hudobný festival, alebo na potulky po meste. Poďte si jeden pár barefoot sandáliek uháčkovať podľa tohto návodu na háčkovanie, ktorý nájdete v tomto článku.

Barefoot sandále

Háčkované barefoot sandále si môžete uháčkovať v mnohých vzoroch a farbách. Ja som si vybrala kráľovskú modrú priadzu Maxi (6335) a háčik číslo 1,25 mm. Rovnako sa môžete rozhodnúť, či chcete dlhšiu alebo kratšiu šnúrku na zaväzovanie. Mne sa páči, ak je šnúrka omotaná okolo členka viackrát, preto som háčkovala retiazku až 70 cm dlhú.

postup na hackovanie barefoot sandals

 

Návod, ako uháčkovať barefoot sandále

Na háčkovanie barefoot sandáliek som použila háčik číslo 1,25 mm a 100 % bavlnenú priadzu Maxi v tmavomodrej farbe (6335).

Háčkovanie barefoot sandáliek začíname magickým kruhom. Kto nevie alebo nechce robiť magický kruh, uháčkuje 5 retiazkových očiek a pevným očkom ich spojí do kruhu.

Použité skratky:

PO – pevné očko

RO – retiazkové očko

DS – dlhý stĺpik

Vzor medzi ** háčkujeme do konca radu.

Riadky spájame PO do začiatočných RO.

Postup na háčkovanie barefoot sandáliek

  1. riadok: Do MK uháčkujeme 3 RO a 1 DS, *3 RO , 2 DS* (opakujeme 5 x).
  2. riadok: 2 PO sa presunieme pod prvú slučku z troch RO. *3 RO a 2 DS zháčkujeme, 3 RO, 3 DS zháčkujeme, 7 RO*. Vzor opakujeme pod každú slučku z troch RO z predošlého radu. (opakujeme 6 x)
  3. riadok: 2 PO sa presunie pod prvú slučku z troch RO, 1 RO a pod slučku zo siedmich RO uháčkujeme 7 DS, pikotku z 3 RO spojených PO, 7 DS, pod nasledujúcu slučku z troch RO uháčkujeme 1 KS. Opäť pod nasledujúcu slučku zo siedmich RO uháčkujeme 7 DS. Teraz budeme háčkovať prvú šnúrku. Šnúrka sa začína ozdobným krúžkom, ktorý uháčkujeme takto: priadzu si trikrát obtočíme okolo ukazováka. To bude základ pre náš ozdobný krúžok. KS prichytíme všetky tri obtočenia, tak ako sa to robí pri fixovaní magického kruhu, zvlečieme krúžok z prsta a začneme ho obháčkovávať 11 krátkymi stĺpikmi. Dostali sme sa do stredu krúžku a teraz budeme háčkovať šnúrku. Šnúrku si môžete urobiť akokoľvek dlhú. Ja som háčkovala 190 retiazkových očiek, aby som dosiahla dĺžku šnúrky 70 centimetrov. Ak máte dostatočný počet RO pre vami zvolenú dĺžku, na konci šnúrky urobte rovnaký ozdobný krúžok. Obháčkujte ho 22 KS a upevníme PO do prvého KS a do každého RO šnúrky uháčkujte KS. Tak sa dostaneme späť, aby sme mohli dokončiť prvý krúžok. Dokončíme ho tak, že doň uháčkujeme 11 KS a upevníme PO do prvého KS. Ďalej uháčkujeme 7 DS pod tú istú slučku a tým dokončíme túto časť vzoru.

Takýmto spôsobom budeme v háčkovaní pokračovať. Dve časti budeme mať so šnúrkou, medzi nimi budú časti bez šnúrky a v strede bude časť s pútkom na prst. Časť s pútkom na prst háčkujeme podobne ako časť so šnúrkou, teda urobíme ozdobný krúžok, do polovice ho obháčkujeme KS, zmena je iba v tom, že uháčkujeme 30 RO (môžete aj viac alebo menej, podľa toho, ako chcete mať pútko na prst dlhé) a spojíme PO a dokončíme obháčkovanie ozdobného krúžku.

ako uhackovat barefoot postup na hackovanie

Pre väčší efekt si môžete barefoot sandálky dozdobiť korálkami. Ak chystáte svadbu na pláži, určite sa vám budú hodiť takéto barefoot sandále v bielej alebo maslovej farbe. Inšpirovať sa môžete aj niektorou z týchto schém na háčkovanie. Nezabudnite urobiť slučku na prst a šnúrky na zaväzovanie.

schema na hackovanie triangel barefoot sandals
Veľa zdaru pri tvorení smile

Ak sa vám obsah článku páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*