Drobné háčkované motívy mám veľmi rada. Dajú sa použiť na zdobenie čohokoľvek, napríklad gratulačných pohľadníc, ale majú aj praktickejšie využitie – rýchlo a spoľahlivo zakryjú dierku alebo nevyprateľný fliačik na oblečení. Motív mrkvičky som háčkovala ale s iným úmyslom, potrebovala som niečo malé milé, čo by dalo tú pravú bodku na moju veľkonočnú dekoráciu. V tomto článku nájdete videonávod, ako uháčkovať mrkvičku.

Čítajte ďalej…

Plánujem uháčkovať nový obrus do kuchyne a pozdáva sa mi nápad spájania samostatných motívov k sebe. Objavila som krásny háčkovaný motív, ktorý je veľmi jednoduchý na háčkovanie, spájanie motívov k sebe tiež nie je žiadna veda, tak som si ho skúsila uháčkovať. V článku nájdete zaujímavý háčkovaný motív a k nemu aj schému na háčkovanie.

Čítajte ďalej…

Jeseň je tak nádherné ročné obdobie aj vďaka svojim pestrým farbám, o ktoré sa starajú listy rôznych druhov stromov. Ich krása sa len ťažko uchováva, po uschnutí sú príliš krehké a drobia sa. Mám tu riešenie – zachytiť krásu jesenného lístia pomocou priadze a háčika. V tomto článku nájdete návody na háčkované lístky z javora, duba a lipy, ktoré môžete použiť napríklad na vytvorenie dekoračnej girlandy.
Čítajte ďalej…