V tomto článku sa naučíme háčkovať rybársky steh. V anglicky písaných návodoch na háčkovanie sa používa názov fisherman’s stitch. Niekedy sa tento steh môže mýliť s pleteným stehom, ale je naozaj robený háčikom. Ja tento typ stehu používam väčšinou na háčkovanie pružných patentov na čiapky alebo manžiet na svetre. Pozrite si obrázkový postup, ako háčkovať rybársky steh.

Čítajte ďalej…

Háčkované vzory môžu byť skvelým zdrojom inšpirácie a návodov pre skúsené aj začínajúce háčkarky. Čítanie háčkovaných vzorov však môže byť niekedy náročné, najmä pre tých, ktorí s háčkovaním začínajú. V tomto článku si preberieme niekoľko tipov a trikov, ako čítať háčkované vzory ako profesionál, aby ste sa mohli s istotou pustiť do každého háčkovaného projektu, ktorý vás zaujme.
Čítajte ďalej…

Ak máte radi háčkovanie a háčkované veci, určite ste sa stretli s pojmom popcorn stitch alebo popkornový steh. Možno práve hľadáte spôsob, ako sa tento zaujímavý steh naučiť háčkovať a použiť ho v niektorom zo svojich háčkovacích projektov. V tomto článku sa dočítate, ako sa popcorn stitch háčkuje a aký je rozdiel medzi popcorn stehom, puff stehom a bobble stehom si prečítajte v tomto článku.

Čítajte ďalej…