Videonávod na háčkovaný štvorec

Pekný nápad na háčkovanie so vzorom. Naučte sa háčkovať efektný háčkovaný štvorec pomocou videonávodu a schémy na háčkovanie, ktoré nájdete v tomto článku.

Milujem háčkované motívy a háčkované štvorce patria medzi moje najobľúbenejšie – dajú sa spájať do väčších celkov, a tak je možné vytvárať pomerne jednoducho aj veľké projekty ako sú deky, obrusy, prikrývky na posteľ a pod. A, samozrejme, háčkované štvorce majú mnohé využitia aj samostatne, napríklad ako podšálky. Ak k takému háčkovanému štvorcu pridáte pekný háčkovaný lem v dostatočnej šírke, vyjde vám zaujímavý háčkovaný obrúsok.

Návod na háčkovaný štvorec

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a farebné priadze MAXI (tmavá fialová 4937, svetlá fialová 6308, biela, béžová . Pri háčkovaní som postupovala podľa tejto schémy na háčkovanie:

Ak sa vám v schéme na háčkovanie samostatne ťažšie orientuje, pustite si videonávod na háčkovanie, v ktorom vás krok po kroku prevediem háčkovaním celého štvorca.

Ak by ste sa rozhodli urobiť na háčkovaný štvorec lem, dávam do pozornosti schému na háčkovanie lemu, ktorý sa k tomuto háčkovanému štvorcu výnimočne hodí.

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*