Ako uháčkovať mrkvičku návod

Drobné háčkované motívy mám veľmi rada. Dajú sa použiť na zdobenie čohokoľvek, napríklad gratulačných pohľadníc, ale majú aj praktickejšie využitie – rýchlo a spoľahlivo zakryjú dierku alebo nevyprateľný fliačik na oblečení. Motív mrkvičky som háčkovala ale s iným úmyslom, potrebovala som niečo malé milé, čo by dalo tú pravú bodku na moju veľkonočnú dekoráciu. V tomto článku nájdete videonávod, ako uháčkovať mrkvičku.

Ako uháčkovať mrkvičku videonávod

Na háčkovanie mrkvičky budeme potrebovať oranžovú priadzu (ja som použila Danielu), zelenú priadzu na vňať mrkvičky (ja som háčkovala zo zelenej Alize diva baby) a háčik číslo 2,25 mm.

Skratky použité v návode:

RO – retiazkové očko, DS – dlhý stĺpik, PDS – polodlhý stĺpik, PO – pevné očko. Vzor medzi ** opakujeme.

Ako uháčkovať mrkvičku – postup na háčkovanie

Mrkvičku začíname háčkovať 11 RO. Do tretieho očka od háčika uháčkujeme 3 DS, do nasl. troch očiek po 1 DS, do nasl. dvoch očiek po 1 PDS, do nasl. dvoch očiek po 1 KS, do posledného RO zo začiatku uháčkujeme PO. Teraz uháčkujem 1 RO na otočenie a budeme háčkovať po druhej strane retiazky (zrkadlovo): 1 PO, 2 KS, 2 PDS, 3 DS, do posl. očka 3 DS. Ukončíme.

Vňať mrkvičky

Zelenou priadzou sa nadpojíme pevným očkom do posledného DS a budeme háčkovať vňať takto: 6 RO, PO do očka, z ktorého sme začínali, *PO do nasl. očka. 6 RO, PO do očka rovnakého očka* 2 x. Ukončíme.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*