Háčkované lístky – girlanda

Jeseň je tak nádherné ročné obdobie aj vďaka svojim pestrým farbám, o ktoré sa starajú listy rôznych druhov stromov. Ich krása sa len ťažko uchováva, po uschnutí sú príliš krehké a drobia sa. Mám tu riešenie – zachytiť krásu jesenného lístia pomocou priadze a háčika. V tomto článku nájdete návody na háčkované lístky z javora, duba a lipy, ktoré môžete použiť napríklad na vytvorenie dekoračnej girlandy.

Na háčkovanie lístkov budete potrebovať priadze v jesenných farbách: žltej, hnedej, oranžovej, červenej aj zelenej. Vyberajte priadzu rovnakej hrúbky, aby ste mali lístky približne rovnako veľké, nech nie je jeden mini a druhý gigant. K priadzi zvoľte správnu veľkosť háčika. Odporúčam háčkovať z tenších priadzí, háčik max. 3,5 – 4 mm.

Háčkované lístky – girlanda

Háčkovaná girlanda je vytvorená kombináciou troch druhov lístkov – javorového lístka, dubového lístka a lipového lístka.

Ako uháčkovať javorový lístok schéma na háčkovanie:

Javorový lístok začíname háčkovať od stredného lístka. Na schéme nám začiatok označuje čierna bodka. Prázdne guličky označujú retiazkové očká, paličky označujú krátke stĺpiky. Pre lepšiu prehľadnosť čísla pred šípkami označujú počet krátkych stĺpikov, ktoré treba v danom rade uháčkovať. Keď máme uháčkovaný stredový cíp lístka, pokračujeme ľavými dvomi cípmi, potom pravými.

 

Ako uháčkovať lipový lístok schéma na háčkovanie 

Lipový lístok začíname háčkovať retiazkou, ktorá je v schéme na háčkovanie označená prázdnymi guličkami. Krížiky označujú krátke stĺpiky a čierne bodky sú retiazkové očká na otočenie alebo krajové.

 

Ako uháčkovať dubový lístok schéma na háčkovanie

Dubový lístok začíname háčkovať retiazkou z retiazkových očiek, začiatok háčkovania označuje čierna šípka. Retiazkové očká sú na schéme zobrazené ako prázdne guličky, pevné očká – čierne bodky, krížiky – krátke stĺpiky, palička bez prečiarknutia- polodlhý stĺpik, palička s jedným prečiarknutím – dlhý stĺpik, palička s dvomi prečiarknutiami – dvakrát nahodený stĺpik. Lístok končíme v mieste, ktoré je označené červenou bodkou.

Hotové lístky spájajte retiazkou z retiazkových očiek, alebo ich pripevnite na obyčajný prírodný špagát.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*