Ako uháčkovať srdce

hackovane srdcia flanderska cipka

Ak hľadáte návod, ako uháčkovať srdce, čítajte. Môžete si vybrať, či si uháčkujete väčšie srdce alebo to menšie srdce, alebo si ich uháčkujete obe, tak ako ja.

Ako uháčkovať srdce z flanderskej čipky

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a bordovú a bielu priadzu MAXI. Technika háčkovania flanderskej čipky má svoje kúzlo, ale vyžaduje určitú zručnosť v háčkovaní a zároveň aj isté znalosti schémy na háčkovanie pre tento typ háčkovania. Potom už háčkovanie nie je až také ťažké a efekt je očarujúci.

ako uhackovat srdce hackovane srdcia flanderska cipka

Väčšie srdce sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie.

schema na hackovanie srdce flanderska cipka

 

Uháčkované srdce som naškrobila a vypla na špendlíkoch. Hotové háčkované srdce má 21 cm x 21 cm.

hackovace srdce navod na hackovanie bruges lace

Menšie srdiečko sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

schema na hackovanie srdce flanderska cipka bruges lace

Tak ako pri prvom srdci, aj toto bolo treba naškrobiť a vypnúť pomocou špendlíkov. Hotové háčkované srdce má 17 cm x 17 cm.

hackovane srdiecko bruges lace navod na hackovanie

  1. srdiečka su krásne vyskušam, škoda že neni pisomný koment ,tak musím použiť lupuna zväčšenie

    • Schémy sú v celkom dobrom rozlíšení, takže aj zväčšenie by malo byť celkom fajn čitateľné. K srdiečkam som skúšala robiť aj písomný postup, ale potom som to vzdala. Nevedela som to zrozumiteľne opísať, bolo to dlhé a zamotávala som sa do počtov opakovaní. Hádam pri ďalšom v vzore tohto typu už sa podarí aj písomný postup na háčkovanie.

  2. kde je začiatok a kde koniec, žiadne čísla

    • Dobrý deň.
      Tento typ háčkovania je o niečo náročnejší na háčkovanie aj na porozumenie schémy na háčkovanie. Začiatky jednotlivých častí srdiečka sú označené väčším tmavým bodom v schéme.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*