Návod na háčkované kuriatko

hackovane kuriatko navod na hackovanie

Veľkonočné háčkované kuriatko je stále obľúbenou dekoráciu na sviatočný veľkonočný stôl. Ak si aj vy chcete uháčkovať kuriatko, do ktorého môžete schovať vajíčko, tu je môj jednoduchý návod na háčkované veľkonočné kuriatko.

ako uhackovat kuriatko navod na hackovanie

Návod na háčkované kuriatko

Na háčkovanie veľkonočného kuriatka som použila háčik č. 2 a háčkovala som pevnejšie, aby kuriatko stálo aj bez vajíčka. Na telo a hlavičku veľkonočného kuriatka som použila svetložltú bavlnenú priadzu Nela. Zobáčik a hrebienok som urobila z priadze Daniela v oranžovej a červenej farbe. Ešte budete potrebovať jednu čiernu korálku na očko, ihlu, niť a nožnice.ť kur

priadza nela zlta

Použité skratky:

DS – dlhý stĺpik

RO – retiazkové očko

PO – pevné očko

Hlavička kuriatka:

Začíname magickým kruhom do ktorého urobíme 3 RO a 15 DS. Spojíme do tretieho RO pevným očkom.

Urobíme dva kusy krúžkov na hlavičku a zháčkujeme ich takýmto spôsobom:

Druhý diel hlavičky ukončíme pevným očkom tak, že ho prichytíme o prvý diel hlavičky, ďalej uháčkujeme 3 RO, 2 DS do každého očka oboch dielov (22 DS) až na posledné 4 očká, ktoré necháme nespojené, ale háčkujeme po 2DS do každej časti samostatne. V prvej časti 8 DS. V rohu prvej časti nedoväzujeme ôsmy DS, ale zachytíme krajné očko kruhu (tretie RO) a zháčkujte naraz pevným okom. Pokračujeme 2 DS do každého očka druhej časti hlavičky (8 DS). Osmy DS opäť nedoväzujeme, ale PO prichytíme k prvému DS.

ako uhackovat velkonocne kuriatko

Telo kuriatka: 

Uháčkujeme začiatočné 3 RO a do rovnakého priestoru urobíme puff stitch: *4x nahodený stĺpik upevníme RO a 1RO* vzor medzi hviezdičkami opakujeme do konca radu do každého očka (17 Puff stitch). Pevným očkom spojíme do tretieho RO.
Pozor: Prvý puff stitch nahadzujeme iba 3 x, pretože začiatočné 3 RO očká nám zastupujú 1 nahodenie!
Pevným očkom sa posunieme do priestoru pred prvý puff stitch, 3 RO a opäť opakujeme puff stitch vzor a 1 RO medzi puff stitchmi.
Takto urobíme ceklom 4 rady. V závislosti od hrúbky použitej priadze a veľkosti háčika budete počet radov musieť prispôsobiť. Behom háčkovania si primerajte vajíčko, či sa pekné schová.

hakovane kuriatko navod na hackovanie velkonocneho kuriatka
V piatom rade vo vzore vynecháme retiazkové očká medzi puff stitchmi, aby sa nám kuriatko mierne zúžilo.

Hrebienok kuriatka

Hrebienok veľkonočného kuriatka háčkujeme takto: upevníme červenú priadzu do tretieho očka kruhu hlavičky, urobíme *1 RO, 1 očko preskočíme, do ďalšieho urobíme 5 DS*. Opakujeme 3 x.

ako uhackovat kuriatko navod
Zobáčik kuriatka

Zobáčik veľkonočného kuriatka háčkujeme takto: tam, kde sme skončili hrebienok napojíme oranžovú priadzu, urobíme 1 RO, do rovnakého priestoru urobíme 1 DS, a pikotku z 2 RO, potom 1 RO a do ďalšieho očka pevné očko.

Očko kuriatka

Očko veľkonočného kuriatka urobíme z korálky takto: do voľného krúžku v hlavičke vtlačíme primerane veľkú čiernu korálku. Môžeme ju prichytiť niťou.

ako uhackovat velkonocne kuriatko navod

Háčkované kuriatko je na svete a určite sa bude krásne vynímať ako veľkonočná dekorácia na sviatočnom stole. Dajte vedieť v komentároch, ako sa vám návod páčil a či sa vám kuriatko podarilo.

Veľa zdaru pri tvorení smile

  1. Dobrý deň. Veľmi dobrí návod. Urobila som kuriatko žlté je peknucke. Naďalej hľadám inšpirácie Ďakujem ?

    • Ďakujem, Anka, za pochvalu :D Inšpirácie a návody na háčkovanie k Veľkej noci stále pridávam. Poteší ma, ak sa Vám niektorý ešte zapáči a skúsite si ho uháčkovať.

  2. Dobrý deň prajem, a návod na háčkovaného kohúta náhodou nemáte? Babička ma naučila háčkovať podobné kuriatka.. sliepku som si prispôsobila, avšak nakoľko som začiatočník v háčkovaní, neviem prísť na to, ako robila kohúta s takým výrazným chvostom aj hrebienkom.. Pamätám si len, že na tom chvoste boli také dlhé pretiahnuté slučky a hrebienok bol taký výrazný veľký. Už som sa to snažila hľadať ma internete, ale nedarí sa mi takého kohútika nájsť. Ďakujem za odpoveď.

    • Dobrý deň.
      Žiaľ, nemám, ale opýtam sa svokry. Čosi sa mi marí, že ona niečo také tiež háčkovala. Ak budem mať, určite to sem dám.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*