Háčkovaný golier s cikcakovou líniou

Návod na háčkovaný golier s cikcakovou líniou nájdete v tomto článku. Háčkovanie goliera je jednoduché a zvládnu ho aj začiatočníci v háčkovaní.

Háčkovaný golier s cikcakovou líniou

Na háčkovanie budete potrebovať hrubšiu priadzu, napríklad Alize Diva Baby alebo Himalaya Deluxe Bamboo, a háčik číslo 3 mm. Pri háčkovaní postupujte podľa tejto predlohy na háčkovanie:

Na začiatok uháčkujte 97 retiazkových očiek. Po celom obvode goliera sa bude opakovať 16 krát vzor, ktorý vytvorí cikcakové „zúbky“. Z vnútornej strany goliera budeme samostatne háčkovať lem z retiazkových očiek a pikotiek. V schéme je to označené šípkami. Plná čierna šípka označuje miesto pripojenia priadze, prázdna biela šípka označuje ukončenie priadze.

Šnúrku na zaviazanie goliera budeme háčkovať zvlášť a v poslednom kroku prevliekať cez očká vzoru. Na šnúrku 100 cm dlhú uháčkujeme 320 retiazkových očiek. Do každého očka uháčkujeme pevné očko. Po prevlečení šnúrky cez vzor goliera urobíme koncoch šnúrky uzlíky.

Hotový háčkovaný golier má šírku 11,5 cm a 80 cm po celom obvode. Veľkosť obvodu goliera môžete regulovať viacnásobným opakovaním vzoru. Myslite na to už pri nahadzovaní očiek v začiatočnej retiazke.

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*