Háčkovaný štvorec Felissimo 1

Vstúpte do sveta nadčasovej elegancie s kolekciou háčkovania tureckých dlaždíc Felissimo! 🌺✨ Ponorte sa do bohatého dedičstva tureckého umenia s nádhernými háčkovanými vzormi inšpirovanými tradičnými dlaždicami. Pozdvihnite svoju remeselnú hru s dotykom istanbulskej krásy – každý steh rozpráva príbeh!

Felissimo 1 – návod na háčkovanie

Na háčkovanie tohto nádherného vzoru budete potrebovať háčik číslo 1,1 mm a tri odtiene priadze Maxi. Ja som sa rozhodla uháčkovať jednu čisto bielu, ďalšie dve v kombinácii odtieňov modrej. Madame Tricote Paris Max 5353 svetlá azúrová modrá, Madame Tricote Paris Maxi 4935 námornícka modrá.

 

Felissimo turecká čipka v štýle dlaždíc – predloha na háčkovanie 

Pri háčkovaní štvorca postupujte podľa tejto schémy na háčkovanie. Háčkovanie začnite magickým kruhom. Znaky použité v schéme zodpovedajú, t. z. retiazkové očko je vyznačené prázdnym kolieskom, pevné očko – plným kolieskom, krížik je krátky stĺpik, viackrát nahodené stĺpiky a dlhé stĺpiky sú označené paličkou s prekrížením, ktoré označuje počet nahodení. Dávajte si pozor najmä na začiatky riadkov, pretože nie vždy sa začína ďalší riadok tam, kde končil predošlý.

 

 

Ako ste správne vytušili z nadpisu, toto je len prvý z mnohých úžasných háčkovaných motívov inšpirovaných tureckými dlaždicami. Usilovne pracujem na ďalšom, ktorý tiež nájdete na tejto stránke. Cieľom je, uháčkovať čo najviac motívov a potom ich pospájať do jedného celku, obrusu do kuchyne.

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*