Jednoduchý háčkovaný stromček

Háčkované vianočné ozdoby sa dajú vykúzliť skutočne veľmi jednoducho, takže sa do výroby môžu smelo pustiť aj začiatočníci v háčkovaní. Návod na jednoduchý háčkovaný stromček nájdete v tomto článku.

Jednoduchý háčkovaný stromček

Na háčkovanie budete potrebovať háčik číslo 1,1 mm a tenkú háčkovaciu priadzu. Farbu si zvoľte podľa vlastného vkusu. Stačí uháčkovať 18 riadkov, pútko prevlečenie nite na zavesenie a máte hotovo.

Pri háčkovaní postupujte podľa tejto schémy na háčkovanie filetovou technikou háčkovania. Plné okienka sú vyznačené krížikom.

Jednoduchý háčkovaný stromček môžete uháčkovať vo viacerých variantoch. V schéme sú znázornené tri druhy háčkovaných stromčekov, líšia len vnútorným vyplnením plných a prázdnych okienok, inak sú úplne rovnaké.

Na vrcholčeku každého stromčeka je pútko z 10 retiazkových očiek, cez ktoré sa prevlieka niť na zvesenie. Ak nechcete dodatočne pridávať niť na zavesenie, uháčkujte toto očko z viacerých retiazkových očiek, aby pútko bolo dlhšie. Prípadne môžete tento krok úplne vynechať a pripevniť niť na zvesenie do stredového dlhé stĺpika.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*