Návod na háčkovaný obrus

hackovany obrus s kvetmi navod na hackovanie

Dekorovanie pomocou kvetinových motívov sa mi vždy páčilo. Kvetinové motívy ponúkajú nekonečné variácie na háčkovanie – od jemných kvietkov až po maxi kvety. Ja som sa tentokrát rozhodla pre maxi kvety. Návod na háčkovanie tohto krásneho obrusu nájdete v článku.

Návod na háčkovaný obrus

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu priadzu MONIKA.

Dlho som premýšľala, z akej farby urobím tento nádherný háčkovaný obrus. Váhala som medzi zelenou a bielou. Zelenej som mala iba jedno klbko a tak zvíťazila biela farba, keďže pri dokupovaní bielych klbiek až tak nemusíte strážiť šaržu farbenia. Na dečku som spotrebovala necelé tri klbká.

hackovany obrus velke kvety filetove hackovanie

Obrus sa háčkuje filetovou technikou podľa tejto schémy na háčkovanie.

schema na hackovanie obrus s kvetmi

 

Prednosťou tejto schémy na háčkovanie je, že si môžete obrus vytvoriť akokoľvek dlhý opakovaním motívu kvetov. Ja som urobila dva kvety, ale vy môžete uháčkovať iba jeden alebo tri a viac.

Háčkovanie trvalo dlhšie, ako pri mojich doterajších projektoch, ale výsledok stojí za to. Môj hotový obrus má 128 centimetrov a svoje miesto bude mať v jedálni.

hackovany obrus s kvetmi navod na hackovanie

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*