Ako sa robí račí stĺpik

racie stlpiky navod na hackovanie

Krátky stĺpik háčkovaný zľava doprava, ktorému sa hovorí aj račí stĺpik sa používa najmä v poslednom riadku práce ako ozdobný lem. Pozrite sa, ako sa robia račie stĺpiky.

Ako sa robí račí stĺpik

Krátky stĺpik háčkovaný zľava doprava alebo račí stĺpik sa háčkuje opačným smerom, teda zľava doprava. Práve pre techniku háčkovania opačným smerom sa mu hovorí račí stĺpik. Prvý riadok krátkych stĺpikov háčkujeme normálne sprava doľava, na konci riadka sa neobrátime (prácu neotočíme), ale háčkujeme späť podľa obrázka.

Pichnete háčik do očka, nahodíte, pretiahnete naspäť, nahodíte a pretiahnete cez obe očká, pokračujete rovnako v ďalšom očku. Pokračujete po celom obvode práce, kým sa nedostanete na začiatok. Pevným očkom do prvého račieho stĺpika prácu spojte.

ako hackovat racie stlpiky

Vzniknú ozdobné stĺpiky, ktoré používame na zakončenie okrajov háčkovaných aj pletených výrobkov. Vynikajúco vyzerajú napríklad na dekách, čiapkach alebo puzdrách. Ja som račí stĺpik použila v posledom riadku háčkovaného puzdra na mobil. Dosiahla som tak ozdobný račí lem, ktorý prácu pekne ukončil.

racie stlipky navod na hackovanie

Račie stĺpiky nemusia byť háčkované iba z krátkych stĺpikov, i keď tie sú na háčkovanie najjednoduchšie, ale môžete takýto ozdobný lem skúsiť aj s dlhých stĺpikov alebo puff stitch stĺpikov. Základ je dodržať opačný smer háčkovania, teda zľava doprava.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*