Háčkovaná labuť

filetove hackovanie labut navod na hackovanie

Elegantná labuť vykreslená filetovou technikou háčkovania zaujme na prvý pohľad. Predlohu na háčkovanie labute nájdete v tomto článku.

Háčkovaná labuť – návod

Skôr, než začnete háčkovať, pozrite si princíp filetového háčkovania, ktorý som podrobne opísala v tomto článku. Nájdete tu spôsob pridávania a uberania okienok opísaných aj znázornených na obrázkoch. Spôsob háčkovania oblúčikov vnútri schémy nájdete vysvetlený tu.

Labuť sa háčkuje podľa tejto predlohy na háčkovanie. Háčkujte v riadkoch tam a späť. Pre uháčkovanie končekov krídel treba priadzu nadpájať a háčkovať samostatne.

hackovana labut schema na hackovanie filetove hackovanie

 1. Eva Lužáková 12. marca 2019 o 11:34

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na tie „oblúčiky“ na schéme labute v mieste, kde je hlava. Nenašla som to v tom predchádzajúcom článku, ani tu… Môžem poprosiť o vysvetlenie značky?
  Inak perfektne spracované háčkovanie filetovou technikou.Uložila som si… Veľká vďaka.
  Eva

  • Dobrý deň.
   Samozrejme. Takéto oblúčiky vo filetovom háčkovaní vždy označujú, že je potrebné uháčkovať 1 dlhý stĺpik, 3 retiazkové očká, 1 krátky stĺpik do predošlého dlhého okienka 3 retiazkové očká, 1 dlhý stĺpik. Poznámka: dlhé okienko je 1 dlhý stĺpik, 5 retiazkových očiek, 1 dlhý stĺpik a háčkuje sa nad dvomi klasickými okienkami. Pozrite si aj článok – Filetové háčkovanie krok za krokom.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*