Háčkovaný behúň na kuchynský stôl

Ak máte stôl vyrobený z kvalitného pekného materiálu a nechcete celý tento stôl zakryť obrusom, určite sa vám zíde behúň. Háčkovaný behúň je moderné riešenie dekorácie stola. Zakrýva len stredovú časť stola a pri vhodnom výbere háčkovaného motívu a farby priadze zostane váš stôl spolu s položeným behúňom dominantou interiéru. Háčkovaný behúň využijete aj vtedy, ak máte na stole jednofarebný obrus a potrebujete stôl či celú miestnosť oživiť či sviatočne dodekorovať. Návod na háčkovaný behúň na kuchynský stôl nájdete v tomto článku. Uháčkujte si praktický behúň s originálnym motívom, ktorý nikde nekúpite.

Háčkovaný behúň na kuchynský stôl

Na háčkovanie behúňa budete potrebovať bielu bavlnenú priadzu a k nej zodpovedajúcu veľkosť háčika. Ak budte háčkovať z tenšej priadze, behúň bude pôsobiť jemnejšie a, samozrejme, bude o čosi užší. Tento typ behúňa sa hodí ako doplnok k jednofarebnému obrusu na dodatočné dozdobenie. Ak budte háčkovať z hrubšej priadze, napríklad háčikom 2 mm, behúň bude pôsobiť robustnejšie, bude o čosi širší, takže bude zakrývať väčšiu časť dosky stola a vynikne prestretý priamo na ploche stola.

Pre háčkovaný behúň som vybrala tento zaujímavý vzor na háčkovanie. Behúň zostavený zo samostatných pásikov, ktoré sa k sebe spájajú pevnými očkami háčkovanými do pikotiek. Tento typ kompozície je veľmi flexibilný, môžete si pospájať ľubovoľné množstvo kúskov k sebe, a tak vytvoriť rôzne dlhý behúň prispôsobený pre váš typ stola.

Háčkovaný behúň sa háčkuje filetovou technikou háčkovania. Háčkujeme dva druhy pásikov – v schéme na háčkovanie sú označené písmenami A a B, ktoré striedavo spájame k sebe ( A B A B A…). Behúň začíname aj končíme pásikom A.

Pásik A začíname na 31 retiazkových očiek a v prvom rade budeme háčkovať 10 prázdnych okienok. Tento pásik bude mať vnútri aj vzor s plných okienok a tzv. lacetiek a prámikov.

Rovnako v tomto pásiku musíme uháčkovať zložitejší typ lacetky a prámika, ktorý sa skladá z 8 retiazkových očiek po stranách a stredového trikrát nahodeného stĺpika.

Celkom musíme uháčkovať 68 riadkov.

Pásik B začíname na 19 retiazkových očiek a pásik bude mať 6 prázdnych štvorčekov a celkom 56 riadkov.

Pásiky po obvode obháčkujeme krátkymi stĺpikmi s ozdobnými pikotkami, ktorými sa zároveň jednotlivé pásiky spájajú k sebe jedným pevným očkom háčkovaným do protiľahlej pikotky.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*