Háčkovaná čiapka za 30 minút

hackovana ciapka s brmbolcom

Háčkovanie v okamihu! Najrýchlejší vzor na háčkovanie zimnej čiapky, ktorý práve teraz potrebujete! ❄️🧶 Zútulnite sa za pár minút s touto rýchlou technikou háčkovania – okamžité uspokojenie pre váš módny štýl v chladnom počasí! 🎩✨ Popustite uzdu svojej kreativite a v okamihu si uháčkujte štýlovú, teplú zimnú čiapku – dajte navždy zbohom studeným ušiam! ⏱️🔥 Nenechajte si ujsť najrýchlejší a najmódnejší doplnok, aký si kedy vyrobíte! Nechajte sa uniesť kúzlom okamžitej výroby háčkovaných čiapok ešte dnes! 🌟👒“Pozrite si návod, ako uháčkovať fajnovú čiapku za tridsať minút. Čiapka sa háčkuje z obľúbenej priadze pre deti Himalaya Dolphin Baby háčikom 6,5 mm a háčkovanie zvládne aj úplný začiatočník. Postup, ako sa háčkuje Dolphin Baby čiapka,  nájdete v tomto článku.

Dolphin Baby háčkovaná čiapka za 30 minút

Háčkovanie čiapky je skutočne veľmi jednoduché. Celá čiapka sa háčkuje polodlhými stĺpikmi. Kruhové rady spájame pevnými očkami do prvého začiatočného retiazkového očka. Odporúčam si ho označiť, aby sa vám neplietlo z ostatnými očkami. Priadza je huňatá a očká trochu ťažšie rozoznať.

Ja budem háčkovať veľkosť na dospelú osobu. Vy si môžete základnú placku, v ktorej pridávame stĺpiky, prispôsobiť podľa seba – jednoducho prestanete háčkovať riadky s prídavkami vo chvíli, keď uháčkovaná základná placka čiapky bude mať dostatočnú veľkosť. Návod, ako zistiť správnu veľkosť základnej placky čiapky a aj jej výšku nájdete tu.

Keďže chceme mať čiapku rýchlo hotovú, poďme na to. Zoberte si háčik číslo 6,5 mm a priadzu Himalaya Dolphin Baby a môžeme začať. Ja som zvolila výrazne žltú farbu, nech je tá zima trochu farebnejšia. Priadza je huňatá a mäkkulinká a háčkovanie veľmi rýchlo pribúda.

jednoducha hackovana ciapka navod

Jednoduchý postup na háčkovanú čiapku Himalaya Dolphin Baby

Začíname magickým kruhom, do ktorého uháčkujeme 8 polodlhých stĺpikov (PDS), spojíme pevným očkom (PO).

TIP: Ak nechcete alebo neviete robiť magický kruh, uháčkujte miesto neho dve retiazkové očká a do druhého od háčika uháčkujte 8 PDS.

  1. riadok: 1 RO, do každého očka uháčkujeme po dva PDS (celkom 16 PDS).
  2. riadok: 1 RO, 2 PDS do rovnakého očka, 1 PDS (celkom 24 PDS).
  3. riadok: 1 RO, 2 PDS do rovnakého očka, do nasledujúcich dvoch očiek po jednom PDS (celkom 32 PDS)
  4. riadok: 1 RO, 2 PDS do rovnakého očka, do nasledujúcich troch očiek po jednom PDS (celkom 40 PDS)
  5. riadok: 1 RO, 2 PDS do rovnakého očka, do nasledujúcich štyroch očiek po jednom PDS (celkom 48 PDS)

Po dokončení piateho riadku mám potrebnú veľkosť základnej placky, teda 17 cm.

jednoducha hackovana ciapka navod na hackovanie

Ďalej budem háčkovať v každom riadku po 48 PDS, až pokým nebudem mať potrebnú dĺžku, v mojom prípade 21 cm.

  1. -13. riadok: 48 PDS dookola.

navod na ciapku z Himalaya Dolphin Baby

Hotovú čiapku dozdobíme módnym kožušinovým brmbolcom a hebučká čiapka je pripravená na nosenie. Netreba ju ani podšívať, pretože polodlhé stĺpiky nie sú až také riedke a priadza je krásne mäkká a hrejivá.

hackovana ciapka s brmbolcom z kozusiny

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*