Háčkované srdiečka

ako hackovat srdiecko

Pozrite si podrobný fotonávod, ako uháčkovať milé ploché srdiečka. Háčkované srdiečka sa výborne hodia na dekorovanie domácnosti, oblečenia alebo doplnkov, napríklad letných čiapok a klobúčikov. Môžete ich použiť aj ako darček, či drobnú pozornosť, alebo poďakovanie.

navod na hackovane srdiecko

Háčkované srdiečka

Háčik č. 1,75 mm, priadza Alize Diva Baby 561 (100 g/ 350 m).

Použité skratky:

RO – retiazkové očko

PO – pevné očko

DS – dlhý stĺpik

Vzory medzi ** opakujeme do konca radu.

Háčkované srdiečka – foto postup na háčkovanie

Začíname 6 RO spojenými PO do kruhu.

  1. r.: 5 RO (zastupujú nám 3 RO + 2 RO), 1 KS do kruhu, 2 RO, 1 DS do kruhu. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 1. riadok

2. r.: 6 RO (zastupujú nám 3 RO + 3 RO), 1 KS pod prvú slučku z retizakových očiek, 3 RO, 1 KS pod nasledujúcu slučku, 3 RO, 1 DS do tretieho očka zo šiestich začiatočných. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 2. riadok

3. r.: 6 RO (zastupujú nám 3 RO + 3 RO), 1 KS pod prvú slučku, 3 RO, 1 KS pod nasledujúcu slučku, 3 RO, 1 KS pod nasledujúcu slučku, 3 RO, 1 DS do tretieho očka zo šiestich začiatočných. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 3. riadok

4. r.: 5 RO (zastupujú nám 3 RO + 2 RO), 1 KS pod nasledujúcu slučku, 1 RO, 1 DS do kruhu. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 4. riadok

5. r.: 4 RO 1 KS do tretieho očka z piatich RO zo začiatku. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 5. riadok

 

6. r.: PO prejdeme do stredu (8 PO), pod nasledujúcu slučku 1 KS, 3 RO, pod nasledujúcu slučku 1 KS, 2 RO, 1 DS do tretieho RO zo začiatočných šiestich RO. Prácu otočíme.

hackovane srdiecko 6. riadok

7. r.: 4 RO, 1 KS pod nasledujúcu slučku. Týmto sme doháčkovali sieťovanú časť srdiečka.

hackovane srdiecko 7. riadok

Teraz srdiečko obháčkujeme nasledovne:

8. r.: 1 RO, 1 KS okolo KS z predošlého radu. Teraz budeme háčkovať pod slučky z retiazkových očiek 2 KS; 1 KS; 1 KS; 2 KS; 6 KS; 3 KS; 3 KS; 2 KS; 3 KS; špička 5 KS; 3 KS; 2 KS; 3 KS; 3 KS; 5 KS; PO do prvého KS.

ako obhackovat srdiecko 8. riadok

9. r.: 1 RO, 3 x uberanie – 2 očká (vpichneme do očka – máme 2 očká na háčiku, vpichneme do nasledujúceho očka – máme 3 očká na háčiku, tie uháčkujeme všetky spolu), ďalej 2 KS, pridávanie 2 KS do jedného očka, (opakujeme 4x), 10 KS, špička do jedného očka uháčkujeme 3 KS, 10 KS a opäť 4x pridávanie na striedačku (2 KS do jedného očka), 2 KS do nasledujúcich dvoch očiek, PO do prvého RO.

ako obhackovat srdiecko 9. riadok

10. r.: 2 PO prejdeme do stredu srdiečka, 1 RO, 3 RO, 1 DS do štvrtého RO od háčika, *2 RO preskočíme, 1 KS, 3 RO, 1 DS do KS*. Pri špičke srdiečka preskočíme 1 očko, do stredného tretieho očka urobíme pikotku (3 RO, PO do tretieho RO), hneď pokračujeme 3 RO a 1 DS do KS, 1 očko preskočíme, *1 KS, 3 RO, 1 DS do KS, 2 očká preskočíme*, PO do RO.

ako obhackovat srdiecko 10. riadok

Pôvodný návod je v ruskom jazyku na sheru.ru.

  1. Úplne zlý návod. Radšej nakresliť schému ako používať subjektívne popisky, ktoré sa v návodoch na háčkovanie nepoužívajú.

    • Dobrý deň. Mrzí ma, že sa neorientujete v skratkách, ktoré sú v článku vysvetlené a uznávam, že písaný návod nie je zrozumiteľný pre každého (preto sú tam aj fotografie) a niekto dáva prednosť schémam. Na stránke sú aj články so schémami na háčkovanie, možno niektorý z nich bude pre vás pochopiteľnejší. Ak nie, vždy sa môžete na nejasnosti opýtať :-)

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*