Návod na letnú háčkovanú čiapku

hackovana letna ciapka s kvetom

Slnečné leto je takmer tu, takže sa celkom hodí zaobstarať si peknú pokrývku hlavy. Skúste tento návod na zaujímavú letnú háčkovanú čiapku. Práca vám isto pôjde od ruky.

Návod na letnú háčkovanú čiapku 

Na letnú háčkovanú čiapku budete potrebovať háčik č. 2 mm a priadzu Alize Diva Baby. Ja som si vybrala sýtožltú farbu (187).

navod ako uhackovat letnu ciapku pre dievca

TIP: Návod na letnú háčkovanú čiapku pre dievča si môžete veľkostne prispôsobiť. Najjednoduchšie to urobíte tak, že budete pridávať alebo uberať počet retiazkových očiek medzi jednotlivými plnými vzormi z dlhých stĺpikov – tak urobíte čiapku širšiu alebo užšiu. Regulovať dĺžku môžete predĺžením počtu radov v opakovaní vzoru alebo jednoducho pridaním viacerých radov patentu z polodlhých stĺpikov.

Použité skratky:

MK – magický kruh

RO – retiazkové očko

PDS – polodlhý stĺpik

DS – dlhý stĺpik

PO – pevné očko

Poznámka: Začiatočné 3 RO rátame ako stĺpik. Takže v opakovaní vzoru budeme robiť o jeden stĺpik viac. Rady končíme PO do tretieho RO.

hackovana letna ciapka s kvetom

Postup, ako uháčkovať letnú čiapku pre dievča 

  1. Začíname MK do ktorého urobíme 3 RO a 13 DS. (Ak neradi robíte MK, môžete začať 6 RO spojenými PO do kruhu.)
  2. 3 RO, do každého DS z predošlého radu uháčkujeme 2 DS, celkom 27 DS. (28 DS)
  3. 5 RO. Medzi skupinku dvoch DS uháčkujeme 2 DS, 2 RO. (30 DS)
  4. 3 RO, pod slučku z dvoch RO z predošlého radu uháčkujeme 5 DS, 2 RO a pod nasledujúcu slučku z dvoch RO 1 DS a 2 RO, opakujeme do konca radu.
  5. 3 RO, 4 DS do štyroch DS z predošlého radu, jeden stĺpik vynecháme, 3 RO, 2 DS do jedného DS z predošlého radu, 3 RO, opakujeme do konca radu.
  6. 3 RO, 3 DS do troch DS z predošlého radu, jeden stĺpik vynecháme, 4 RO, 2 DS do prvého DS z predošlého radu a 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 4 RO, opakujeme do konca radu.
  7. 3 RO, 2 DS do dvoch DS z predošlého radu, jeden stĺpik vynecháme, 5 RO, 1 DS do prvého DS z predošlého radu a 2 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu a 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  8. 3 RO, 1 DS do DS z predošlého radu, jeden stĺpik vynecháme, 5 RO, 1 DS do prvého DS z predošlého radu a 2 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu a po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS z predošlého radu, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  9. 9 RO, jeden DS vynecháme, po 1 DS do dvoch DS z predošlého radu, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do dvoch DS z predošlého radu, 6 RO, opakujeme do konca radu.
  10. 3 RO a do rovnakého očka 1 DS, 6 RO, po jednom DS do dvoch DS z predošlého radu, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do troch DS z predošlého radu, opakujeme do konca radu.
  11. 3 RO a do rovnakého očka 1 DS, 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich šiestich DS, jeden DS preskočíme, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  12. 3 RO, 2 DS do nasledujúceho DS, 1 DS do nasledujúceho DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich piatich DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  13. 3 RO, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich štyroch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  14. 3 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich troch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  15. 3 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich troch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  16. 3 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich štyroch DS, 5 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  17. 3 RO, po 1 DS do nasledujúcich siedmich DS, jeden DS vynecháme, 5 RO, 2 DS do nasledujúceho DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  18. 3 RO, po 1 DS do nasledujúcich piatich DS, 1 DS preskočíme, 5 RO, 2 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 1 DS do ďalšieho DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  19. 3 RO, po 1 DS do nasledujúcich štyroch DS, 1 DS preskočíme, 5 RO, 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 2 DS do ďalšieho DS, 1 DS do ďalšieho DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  20. 3 RO, po 1 DS do nasledujúcich troch DS, 1 DS preskočíme, 5 RO, 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 2 DS do ďalšieho DS, po 1 DS do ďalších dvoch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  21. 3 RO, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 1 DS preskočíme, 5 RO, 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 2 DS do ďalšieho DS, po 1 DS do ďalších troch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  22. 3 RO, po 1 DS do nasledujúceho DS, 1 DS preskočíme, 5 RO, 1 DS do nasledujúceho DS z predošlého radu, 2 DS do ďalšieho DS, po 1 DS do ďalších štyroch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  23. 23 . 9 RO, jeden DS vynecháme, po 1 DS do dvoch DS z predošlého radu, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do dvoch DS z predošlého radu, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  24. 3 RO a do rovnakého očka 1 DS, 5 RO, po jednom DS do dvoch DS z predošlého radu, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do troch DS z predošlého radu, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  25. 3 RO, 2 DS do nasledujúceho DS, 1 DS do nasledujúceho DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich piatich DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  26. 3 RO, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich štyroch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  27. 3 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich troch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  28. 3 RO, 1 DS do nasledujúceho DS, 2 DS do nasledujúceho DS, po 1 DS do nasledujúcich troch DS, 5 RO, po 1 DS do nasledujúcich dvoch DS, 5 RO, opakujeme do konca radu.
  29. PDS dookola do každého DS. Pod slučku z 5 RO uháčkujeme 5 PDS. Ukončíme.

postup na letnu hackovanu ciapku pre dievca

Čiapočka je veľmi priedušná a príjemná na nosenie. Je vhodná na obvod hlavy 50 – 52 cm. Dĺžku má 19 cm. Ozdobiť si ju môžete krásnym kvietkom. Návod, ako uháčkovať margarétku nájdete tu.

hackovana ciapka na leto navod na hackovanie

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*