Teplá dámska háčkovaná čiapka

damska hackovana ciapka navod na stranke hackovanie.eu

Je množstvo vzorov na háčkovanie čiapok, ale veľa z nich je viac či menej dierkovaných a čiapky potom prefukujú. Preto som potrebovala nájsť nejaký vzor, ktorý by bol pekný ale zároveň aj teplý. Do oka mi padol fantastický háčkovaný vzor vrkočov, ktorý je na čiapku ako stvorený. Tu je návod na teplú háčkovanú čiapku so vzorom vrkočov.

Vzor vrkoča som si veľmi obľúbila hneď z niekoľkých dôvodov: je pekný, teplý a háčkuje s veľmi rýchlo. Čiapku som mala hotovú za necelé dve hodinky.

Návod na teplú háčkovanú čiapku so vzorom vrkočov

Háčik č. 6 mm, priadza NAKO Ombré 20313 (25% vlna, 75 % akryl) 100 g/ 190 m

Na dámsku čiapku s brmbolcom som spotrebovala presne jedno klbko.

nako ombre tepla ciapka navod na hackovanie

Použité skratky:

MK – magický kruh

RO – retiazkové očko

DS – dlhý stĺpik

BS – bohatý stĺpik alebo kôstka (Nahodíme, vpichneme do miesta, kde má byť BS, nahodíme a priadzu vytiahneme do potrebnej výšky. Tak postupujeme ešte 2 x, až máme na háčiku 7 slučiek. Priadzu nahodíme a pretiahneme 6 slučkami. Ešte raz nahodíme a obe posledné slučky zháčkujeme spolu.) Tip: Ak budete háčkovať z tenšej priadze, urobte viac nahodení, aby ste mali bohatý stĺpik ozaj bohatý.

Poznámka: Prvý BS v riadku vždy háčkujeme smerom doprava. To zabezpečí, že sa bude tvoriť prekladaný vzor vrkoča. Vzor medzi ** opakujeme do konca radu. Prácu nesťahujte, čiapka má byť voľná a nadýchaná.

ako uhackovat ciapku navod

Postup na háčkovanú čiapku so vzorom vrkočov:

Začíname MK do ktorého uháčkujeme 10 KS, spojíme PO.

  1. riadok: 4 RO, do KS smerom doprava teda späť uháčkujeme 1 BS, *do nasledujúceho voľného KS vľavo uháčkujeme 1 DS, 1 RO, do očka smerom doprava (z ktorého vychádzajú štyri RO zo začiatku) uháčkujeme 1 BS* opakujeme do konca radu. Spojíme PO do 3. RO zo začiatku. V každom z 10 KS bude po 1 DS, 1 RO a 1 BS.
  2. riadok: PO prejdeme pod RO, prácu otočíme a opakujeme vzor z prvého riadku. DS háčkujeme do priestoru, ktorý nám vznikol z 1 RO medzi DS a BS. Pre rozšírenie háčkujeme k 1 RO ešte 1 RO (*1 BS, 1 DS, 2 RO*) Spojíme PO do 3. RO zo začiatku.
  3. riadok: V tomto riadku budeme pridávať. PO prejdeme pod RO, prácu otočíme a uháčkujeme 5 RO, *dva krát uháčkujeme riadne vzor 1 BS, 1 DS, 2 RO, tretí pridávame – 1 DS do DS z predošlého radu, 2 RO, 1 BS do vrcholku BS z predošlého radu*. Opakujeme do konca radu. Spojíme PO do 3 RO zo začiatku.
  4. riadok: Aj v tomto riadku budeme pridávať. PO prejdeme pod RO, prácu otočíme a uháčkujeme 5 RO, dva krát uháčkujeme riadne vzor 1 BS, 1 DS, 2 RO, tretí pridávame – 1 DS do DS z predošlého radu, 2 RO, 1 BS do vrcholku BS z predošlého radu. *tri krát uháčkujeme riadne vzor 1 BS, 1 DS, 2 RO, tretí pridávame – 1 DS do DS z predošlého radu, 2 RO, 1 BS do vrcholku BS z predošlého radu*. Opakujeme do konca radu. Spojíme PO do 3 RO zo začiatku.
  5. riadok: PO prejdeme pod RO, prácu otočíme a uháčkujeme 5 RO, *1 BS, 1 DS, 2 RO*. Ukončíme PO do 3. RO zo začiatku.

Vzor z piateho riadku opakujeme tak dlho, akú dlhú chceme mať čiapku.

tepla damska ciapka navod na hackovanie

Háčkovanú čiapku si môžete ozdobiť brmbolcom.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*