Ako uháčkovať anjelika

hackovane vianocne dekoracie hackovany anjel postup a schema na hackovanie

Háčkovaná vianočná dekorácia na zavesenie do okna alebo na dvere v podobe anjelika dodá tú tradičnú sviatočnú atmosféru Vianoc. Anjelik sa háčkuje filetovou technikou a potrebnú schému ako uháčkovať anjelika aj s vysvetlením nájdete v článku.

Ako uháčkovať anjelika na zavesenie

Na háčkovanie budete potrebovať priadzu a k nej prislúchajúci háčik. Ja som háčkovala zo 100 % bavlnenej priadze Monika háčikom číslo 1,25 mm.

TIP: Skôr, než začnete háčkovať, pozrite si princíp filetového háčkovania, ktorý som podrobne opísala v tomto článku. Nájdete tu spôsob pridávania a uberania okienok opísaných aj znázornených na obrázkoch.

Háčkovať budeme podľa tejto schémy na háčkovanie:

hackovany anjel schema na hackovanie_

V schéme sú zakreslené krížikom plné štvorčeky a bez krížika sú prázdne štvorčeky. Plný štvorček predstavuje tri dlhé stĺpiky, prázdny štvorček predstavuje jeden dlhý stĺpik a dve retiazkové očká. Nerovnomerné okraje sa tvoria pridávaním a uberaním štvorčekov.

Háčkovať začíname retiazkou z 34 retiazkových očiek. Koniec krídel a časť rúk sa háčkujú samostatne a v procese háčkovania sa pripájajú k telu. Pokračujeme háčkovaním tela a hlavičky. Vrhnú časť krídel háčkujeme ako poslednú. Časti, ktoré sa háčkujú samostatne som vyznačila v schéme na háčkovanie modrou farbou.

2D hackovany anjel postup na hackovanie

Z miesta, kde sme ukončili poslednú časť anjelika, t. z. od vrchnej časti krídel začneme s obháčkovávaním račími stĺpikmi: Uháčkujeme 1 retiazkové očko a po jedom krátkom račom stĺpiku do každého očka.

hackovane vianocne ozdoby hackovany anjelik postup na hackovanie

Hotového anjelika treba dobre naškrobiť a pomocou špendlíkov vypnúť do požadovaného tvaru. Môj anjelik má na výšku 28 centimetrov.

hackovany anjel na zavesenie postup na hackovanie

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*