Ako uháčkovať čelenku vo vzore Chevron

Uvoľnite svoju vnútornú kráľovnú háčkovania: Premeňte svoj vzhľad s touto neodolateľne štýlovou čelenkou 🌟 a objavte dokonalý DIY doplnok, ktorý pozdvihne váš štýl a udrží vás v teple! 💁‍♀️🧶 Klikni teraz a spoznaj najhorúcejší trend v háčkovaní čeleniek – jednoduché, cenovo dostupné a tak úžasné! Naučte sa, ako uháčkovať čelenku vo vzore Chevron za pár minút.

Ako uháčkovať čelenku vo vzore Chevron

Ak ste ešte nikdy neháčkovali projekt vo vzore Chevron, toto je skvelý začiatok. Na háčkovanie budete potrebovať háčik číslo 4,5 mm a žltú priadzu DORA.

Skratky: KS – krátky stĺpik, RO – retiazkové očko.

Háčkovať začíname retiazkou z 21 retiazkových očiek.

  1. riadok: KS do 2. očka od háčika, KS do každého z nasledujúcich 8 očiek, vynechajte nasledujúce 2 očká, KS do každého z nasledujúcich 9 očiek, otočte. (18 KS)
  2. – 63. riadok: 1 RO na otočenie, háčkujte iba do zadných slučiek; 2 KS do prvého očka, KS do každého z nasledujúcich 7 ôk, vynechať nasledujúce 2 očká, KS do každého z nasledujúcich 7 ôk, 2 KS do posledného oka (pozri poznámky), otočiť. (18 – na každej strane véčka zostáva 9 očiek.)

Poznámka: Pre 2 KS do posledného očka uháčkujte 1. KS do zadnej slučky a 2. KS cez obe slučky, tak bude okraj kompaktnejší.

Počet riadkov, ktoré budete musieť uháčkovať závisí od veľkosti obvody čelenky, ktorú budete potrebovať. V priebehu práce odporúčam primeriavať a rátať aj s tým, že priadza neskôr povolí.

Na dokončenie členky zošite oba konce.

Môj tip: ja som po dokončení posledného Chevron riadku čelenky pokračovala krátkymi stĺpikmi po obvode čelenky – najskôr jedna strana, potom zháčkovať konce a potom druhá strana. Takéto obháčkovanie dodá čelenke pevnejší okraj a nebude sa tak naťahovať.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*