Háčkovaná čelenka Twist návod

Háčkovaná čelenka je super rýchly projekt, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov. Uháčkujte si podľa návodu, ktorý nájdete v tomto článku, trendovú zimnú čelenku Twist pre seba, pre svoju priateľku alebo dcéru.

Háčkovaná čelenka Twist – návod na háčkovanie

Ako uvidíte z fotografie nižšie, tieto členky sú u nás veľmi obľúbené. Háčkovala som ich niekoľko desiatok pre celú rodinu aj známych v rôznych farbách. Sú štýlové, háčkovanie ide rýchlo a plnia účel nielen perfektného módneho doplnku ale hlavne ohrievača uší v chladných jesenných a zimných dňoch. Veď, kto by mal rád, keď mu fúka do uší, nevraviac o možnej následnej bolesti uší aj hlavy. Hádam som vás presvedčila, že háčkovaná čelenka Twist by nemala chýbať ani u vás a skúsite si ju uháčkovať podľa môjho návodu v tomto článku.

 

Na háčkovanie budete potrebovať háčik číslo 5,5 mm a hrubšiu priadzu. Ja som háčkovala z priadze Lada Luxus. Na začiatok uháčkujeme retiazku z 70 retiazkových očiek, dĺžka retiazky vyšla na 49 centimetrov. Počet očiek prispôsobte veľkosti čelenky, ktorú chcete háčkovať. Moja retiazka zo 70 retiazkových očiek má 49 centimetrov, vzor je pružný, natiahne sa, takže táto veľkosť stačí pre obvod hlavy cca 50-52 cm.

 

TIP: Retiazku háčkujte voľnejšie, aby sa vám druhý rad, ktorý treba háčkovať do zadných slučiek, háčkoval ľahšie. Ak by ste príliš sťahovali, pri háčkovaní prvého riadku sa veľmi natrápite, trafiť správnu slučku a prepchať cez ňu háčik.

Postup na háčkovanie čelenky Twist

1 riadok: Máme uháčkovanú retiazku z potrebného množstva retiazkových očiek a začíname prvý riadok: 1 polodlhý stĺpik uháčkujeme do druhého očka od háčika. Háčkujeme do úplne zadných slučiek retiazkových očiek.

2 riadok: 1 retiazkové očko, prácu otočíme, v tomto rade budeme háčkovať polodlhé stĺpiky iba za zadné očko.

Druhý riadok budeme opakovať toľkokrát, pokým nedosiahneme potrebnú šírku čelenky. Ja som háčkovala 12 riadkov a šírka mi vyšla 12 cm.

Prácu ukončíme. Necháme si dlhší koniec priadze, ktorá nám poslúži na zošitie oboch koncov čelenky. Pre vytvorenie efektného prekríženia, tzv. twistu oba konce preložíme do seba – pozri obrázok a zošijeme. Pri zošívaní si dajte pozor, aby ste zachytili všetky štyri preložené časti a aby ste v mieste šitia nemali dieru. Zošitie bude na rube.

Čelenku prevrátime na lícovú stranu a máme hotovo. Dokonalá módna háčkovaná čelenka Twist je pripravená na nosenie.

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*