Ako uháčkovať čelenku

ako uhackovat celenku postup na hackovanie

Háčkovaná čelenka je pekný a hlavne praktický doplnok. Ochráni uši pred nepríjemným vetrom a zároveň sa postará, aby vlasy nezavadzali v tvári, a jej výroba je bleskurýchla. Uháčkovať túto čelenku trvá necelých dvadsať minúť. Prečítajte si jednoduchý návod, ako uháčkovať čelenku.

Ako uháčkovať čelenku

Na háčkovanie čelenky som použila háčik číslo 4,5 mm a sivú priadzu DORA (007). Mašličku som háčkovala háčikom číslo 4 mm žltou priadzou DORA.

postup ako uhackovat celenku

Čelenka sa háčkuje veľmi jednoduchým patentovým vzorom z polodlhých stĺpikov, ktorý sa v každom riadku opakuje. Patentový vzor vyzerá z rubovej aj lícovej strany rovnako.

Odporúčam dobre rátať každý riadok, lebo pri tomto vzore sa často opomíňajú uháčkovať krajové očká, ktoré sú ťažšie viditeľné, preto si vždy overte, či ste uháčkovali  toľko PDS, koľko treba, v tomto prípade 15 PDS.

hackovany patenet z polodlhych stplikov

Čelenku začíname háčkovať retiazkou z retiazkových očiek, ktorých počet závisí od toho, akú širokú čelenku chcete. Ja som uháčkovala retiazku z 16 RO, aby som dosiahla šírku čelenky približne 6 cm.

  1. riadok: 16 RO, do druhého od háčika za zadnú slučku 1 PDS (15 DS).
  2. riadok 1 RO, do každého očka za zadnú slučku 1 PDS (15 DS.) Zadnú slučku očiek som vyznačila červenými šipkami na obrázku nižšie.

ako uhackovat patent s plolodlhych stlpikov navod na hackovanie

Druhý riadok opakujeme do potrebnej dĺžky čelenky. Ja som háčkovala do dĺžky 48 cm.

jednoduchy navod ako uhackovat patent z polodlhych stlpikov

Oba konce čelenky som zošila. Konce čelenky môžete aj zháčkovať pevnými očkami, ale zošitie je menej viditeľné, ako zháčkovanie.

Čelenku som ozdobila háčkovanou 3D mašličkou zo žltej priadze.

hackovana celenka s maslickou

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*