Háčkovaná dečka so snehuliakmi

Hackovana decka so snehuliakom

Čo tak tohtoročnú vianočnú výzdobu trochu oživiť? Rozkošná háčkovaná dečka so snehuliakmi bude vyzerať roztomilo na stole alebo komode. A určite vám spríjemní tohtoročné čakanie na Ježiška. Schému na háčkovanie dečky nájdete v tomto článku.

Háčkovaná dečka so snehuliakmi

hackovana decka so snehuliakom schema na hackovanie

Vysvetlivky k schéme na háčkovanie:

prázdny štvorček – 1 dlhý stĺpik, 2 retiazkové očká

štvorček s krížikom – 3 dlhé stĺpiky

štvorček s čiernou guľôčkou – 1 dlhý stĺpik, 1, retiazkové očko, 4 dlhé stĺpiky zháčkovať, do priestoru predošlého radu alebo do nižšie ležiaceho dlhého stĺpika, 1 retiazkové očko.

štvorček s véčkom – 1 dlhý stĺpik, 1 retiazkové očko, 2 dlhé stĺpiky uháčkované do jedného očka, 1 dlhý stĺpik uháčkovať do prvého voľného priestoru, druhý dlhý stĺpik do druhého voľného priestoru nižšie ležiaceho štvorčeka, 1 retiazkové očko.

Dôležité: háčkujte pevnejšie, aby vzor vyzeral pekne kompaktne.

hackovana decka so snehuliakmi postup na hackovanie

 1. Dobrý deň,

  mala by som záujem o háčkovanie tejto dečky, lenže vzor dečky po vytlačení nie je dosť čitateľný. Vedeli by ste prosím poslať ostrejší obraz?

  Ďakujem

  S pozdravom
  Betka

  • Dobrý deň.
   Žiaľ, nemám ostrejšiu fotku. Niekedy sa to stáva. Ak to pre Vás nie je čitateľné, môžete si to skúsiť prekresliť na štvorčekový papier vo väčšej mierke. Občas to tiež tak robím, ale v tomto prípade mi schéma stačí tak, ako je.

   • Dobrý deň,
    ešte by som Vás chcela poprosiť,ak by ste boli taká dobrá a napísali popis danej dečky,nie všetky rozumiem,hlavne klobúk snehuliaka.
    Ďakujem krásne.
    Betka

 2. Dobrý deň,
  vedeli by ste pomôcť s tým, že pošlete rozpis? Neviem sa pohnúť ďalej, teraz som začala klobúk snehuliaka. Ďakujem.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*