Návod na háčkovaný zvonček

postup na hackovany zvoncek

Zvončeky sú veľmi obľúbenou vianočnou dekoráciou, možno práve preto nájdete na internete veľmi veľa návodov, ako si uháčkovať zvonček. Z množstva návodov na háčkovanie som si vybrala taký návod na háčkovaný zvonček, ktorý ma najviac zaujal, a uháčkovala som si zvončeky hneď dva. Ak sa pozdáva aj vám, uháčkujte si takýto krásny háčkovaný zvonček aj vy. V článku nájdete schému, podľa ktorej si  môžete uháčkovať zvonček.

Návod na háčkovaný zvonček

Na háčkovaný 3D zvonček som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu priadzu MAXI.

ako uhackovat zvoncek

Zvonček sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

zvoncek schema na hackovanie

navod ako uhackovat zvoncek

Hotový zvonček treba naškrobiť, natiahnuť na zvončekovú formu (ja mám plastovú, ktorú som kúpila v Hobbi markete) a nechať poriadne vyschnúť.

Po uschnutí som zvončeky doplnila mašličkami. Ak chcete môžete zvončeku urobiť aj srdiečko – do vnútra pripevníme šnúrku s korálkou.

ako uhackovat zvoncek

 

 1. Prosim,nacom tvarujete hackovane zvonceky.ďakujem

  • Kúpila som si v Obi alebo Hornbachu, neviem presne, taký priesvitný plastový zvonček, ktorý sa dá roztvoriť. Je to primárne určené ako polotovar na dodekorovanie, napríklad že doň niečo vložíte a pod. Mne sa to super hodilo ako formička na škrobenie. Keď ho nájdem, Vianočné veci mám ešte odložené v krabiciach, tak ho odfotím a pridám foto do článku.

  • Dají se koupit zvonečky z polystyrenu různých velikostí. Ty obalit silonovým sáčkem, aby se škrob nepřilepil a pak natáhnout naškrobený zvoneček. Pokud je třeba, připevnit špendlíky k polystyrenovému zvonečku nebo i k podložce.

   • Ďakujem Marie za super nápad. Prosím, kde kupujete také polystyrénové zvončeky?

    • Kupovala jsem je již před několika lety – ve výtvarných potřebách nebo hobby obchodech. V květinářství prodávají polystyrenové věnečky, kužely na stromečky, snad by mohli mít i zvonečky. Jako forma by se mohla použít i ozdoba na stromeček obalená do sáčku, špičky háčkovaného zvonečku přišpendlit k podložce.

     • Ďakujem za odpoveď, Marie. Skúsim sa popozerať po hobby obchodoch a kvetinárstvach. Lebo tú moju formu neviem ani za nič nájsť. Niekde som ju upratala tak dobre, že ju objavím, až keď ju nebudem potrebovať :-)

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*