Háčkovaný zvonček

ako uhackovat zvoncek

Na Štedrý deň nesmie zvonček chýbať v žiadnej domácnosti. Kto by ohlásil príchod Ježiška? Existuje nepreberné množstvo postupov a vzorov, podľa ktorých si môžete urobiť háčkovaný zvonček. Skúste si so mnou uháčkovať napríklad takýto rozkošný háčkovaný zvonček na vianočný stromček. Schému na háčkovanie zvončeka nájdete v článku.

Háčkovaný zvonček 

Háčkovaný zvonček z bavlnenej bielej priadze je tradičná a krásna vianočná ozdoba, ktorá doladí interiér vášho bytu alebo domu a vdýchne mu neopakovateľnú vianočnú atmosféru.

Na háčkovaný zvonček som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu priadzu Monika zo 100 % bavlny. Háčkuje sa podľa tejto schémy na háčkovanie:

schema na hackovanie zvoncek

Slučku na zavesenie som uháčkovala z 15 retiazkových očiek. Hotový zvonček som naškrobila a nechala sušiť na zvončekovej forme. Ako ozdobu som si zvolila háčkovanú cezmínu.

hackovany zvoncek postup na hackovanie

Vďaka pútku si háčkovaný zvonček môžete kdekoľvek zavesiť, napríklad na dvere alebo ako pôsobivú dekoráciu na vianočný stromček.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*