Vianočná dečka so zvončekmi

hackovana vianocna decka cervena

Aké farby by mala mať vaša vianočná výzdoba tento rok? Možno by sa vám páčila červená so zlatou. Ak by ste si chceli uháčkovať k Vianociam takúto krásnu vianočnú dečku so zvončekmi, je najvyšší čas začať. Tu je schéma na háčkovanie.

Vianočná dečka so zvončekmi

Na háčkovanie budete potrebovať háčik číslo 1,1 mm a priadzu MAXI Metalic 26328 (červenú so zlatým vláknom).

Zvolila som si peknú červenú farbu, pretože si myslím, že červená farba k Vianociam jednoducho patrí. Zlaté vlákno dodá háčkovanej dečke sviatočný ráz. Červená v kombinácii so zlatou vyzerá naozaj dobre.

ako uhackovat vianocnu decku so zvoncekmi

Háčkuje sa v kruhových radoch podľa tejto schémy na háčkovanie. Mašličky na zvončekoch, ktoré vytŕčajú zo štvorca sa háčkujú každá zvlášť.

schema na hackovanie vianocny obrusok so zvoncekmi

 

Merané krížom od rohu k rohu má háčkovaná dečka 67 cm, merané zo strany na stranu v najvyššom mieste od mašličky zvončekov má háčkované dečka 56 cm.

vianocna decka so zvoncekmi cervena

Na háčkovanie som spotrebovala celé jedno klbko priadze.

hackovana vianocna decka cervena

 1. Marcela Polcerová 29. septembra 2018 o 20:23

  Dobrý den,
  procím jak se dečka háčkuje?
  Dookola asi ne. Kažký trojúhelník zvlášť?
  Můžu poprosit o bližší popis.
  Moc děkuji.

  • Dobrý deň.
   Dečku háčkujete v kruhových radoch až po riadok 32. Každú mašličku potom háčkujete zvlásť. Prichytíte sa pevným očkom v mieste, kde vyznačuje schéma a riadok 33 a 34 háčkujete obe časti mašličky naraz. Od riadku 35 potom každú časť mašličky háčkujte samostatne. Prácu behom háčkovania mašličiek otáčate – teda háčkujete tam a späť.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*