Halloweenska háčkovaná dečka Boo!

Aj u nás sa stáva čoraz obľúbenejším zvykom oslavovať Halloween. Najmä deti sú z tohto sviatku nadšené. Veď prečo by neboli, je to veľká zábava prezliekať sa do kostýmov, my starší si to pamätáme ako klasický karneval, a ešte je to možnosť získať aj kopec sladkostí. Ktoré dieťa by si to neužilo? Či už oslavujte Halloween z presvedčenia alebo kvôli deťom, určite nezabudnite na halloweensku výzdobu. Dokonalý doplnok výzdoby na Halloweensku párty je halloweenska háčkovaná dečka so strašidielkami. Návod na háčkovanie nájdete v tomto článku.

Halloweenska háčkovaná dečka Boo!

Skvelý Halloween začína správnou výzdobou, to všetci vieme. Ak nie ste zástancom hororových doplnkov a dávate skôr prednosť milým strašidielkam, určite si zamilujete túto háčkovanú dečku. Háčkuje sa podľa schémy a návodu na háčkovanie, ktorý vytvorila Marsha Glassner. Návod v anglickom jazyku môžete nájsť aj na Ravelry. Na háčkovanie budete potrebovať bielu priadzu a háčik na háčkovanie v zodpovedajúcej veľkosti k zvolenej priadzi.

Schéma na háčkovanie je pomerene jednoduchá. Väčšinu času háčkujete dlhé stĺpiky a retiazkové očká. Čísla pod oblúčikmi označujú počet retiazkových očiek. Čierne bodky sú pevné očká. V poslednom rade sa háčkuje ozdobný lem z pikotiek (3 retiazkové očká spojené pevným očkom do prvého retiazkového očka).

 

 


A čo hovoríte na tento skvelý nápad, ktorý som našla na Pintereste. Urobiť z tejto halloweenskej háčkovanej dečky závesnú dekoráciu v podobe lapača snov.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*