Háčkovaná šatka s lebkami

hackovana satka s lebkami postup na hackovanie

Čaká vás Halloveensky večierok alebo karneval? Aby bol váš kostým dokonalý, treba dbať na detaily. Ručne háčkovaná šatka s lebkami (Lost Souls Skulls Shawl) skvelo doplní váš strašidelný outfit. Schému, podľa ktorej sa šatka s lebkami háčkuje, nájdete v článku.

Háčkovaná šatka s lebkami

Na háčkovanie šatky som použila čiernu priadzu Katka a háčik číslo 2,75 mm.

navod ako uhackovat motiv lebky

Šatka sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

satka s lebkami schema na hackovanie

 

V detailných obrázkoch na boku schémy je červenou farbou naznačený postup na háčkovanie otvorov nosa a očí lebky.

Ako začať háčkovať šatku s lebkami

Háčkovať šatku začíname 12 retiazkovými očkami. Do 9-teho očka od háčika uháčkujeme 1 dlhý stĺpik, ďalej do každého nasledujúceho očka po jednom dlhom stĺpiku (celkom 4 dlhé stĺpiky), dve retiazkové očká a jeden dvakrát nahodený dlhý stĺpik do posledného retiazkového očka, v ktorom už je posledný dlhý stĺpik. Druhý riadok začíname 8 retiazkovými očkami, pod dve retiazkové očká z predošlého radu uháčkujeme 4 dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a pod krajovú slučku z prvého radu opäť uháčkujeme 4 dlhé stĺpiky, dve retiazkové očká a do tretieho očka začiatočnej slučky z prvého radu uháčkujeme dvakrát nahodený dlhý stĺpik. Kraje šatky tak tvorí 8 retiazkových očiek z jednej strany a z druhej strany v rovnakom riadku háčkujeme dve retiazkové očká a 1 dvakrát nahodený dlhý stĺpik.

Motív lebky – postup na háčkovanie

Uháčkujeme 10 retiazkových očiek, 4 krátke stĺpiky do krátkych stĺpikov z predošlého radu, 5 retiazkových očiek pre dieru nosa, tri krátke stĺpiky preskočíme, 4 krátke stĺpiky do krátkych stĺpikov z predošlého radu. Prácu otočíme na rubovú stranu a háčkujeme 10 retiazkových očiek, 1 krátky stĺpik do slučky z piatich retiazkových očiek, ktoré sme uháčkovali pre nos, opäť 10 retiazkových očiek a 1 krátky stĺpik do prvého krátkeho stĺpiky zo štyroch, ktoré sme háčkovali ako prvé. Prácu otočíme na lícovú stranu a dokončíme háčkovanie otvorov na oči lebky tak, že pod každú slučku z desiatich retiazkových očiek uháčkujeme 10 krátkych stĺpikov. Ďalej uháčkujeme 10 retiazkových očiek a pokračujeme vzorom troch dlhých stĺpikov a dvoch retiazkových očiek k ďalšej lebke. Nezabudnite tento postup opakovať pri každom motíve lebky.

motiv lebky navod na hackovanie

Moja šatka s lebkami je hotová. Najdlhšia strana šatky má 135 cm, dve kratšie strany majú 94 cm, cez stred má šatka 54 cm. Vzhľadom k dobre riešenému vzoru po okrajoch, šatka nepotrebuje žiadne olemovanie.

hackovana satka s lebkami postup na hackovanie

  1. Prosím o celý popis. Děkuji

    • V článku je popis aj schéma na háčkovanie, viac neviem, ako by som postup opísala. Napíšte, ktorá časť háčkovania vám nie je jasná, rada vysvetlím.

  2. Dobrý den, mohla by jste mi prosím říci jak je dělaný okraj? Kromě oček je to dlouhý sloupek? schéma nemá úplně nejvyšší rozlišení a tak to vypadá jako čárka. Pokud by jste mi vysvětlila první dvě řady byla bych moc ráda :).Díky

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*