Vianočná ruža návod

ako uhackovat vianocnu ruzu

V tomto predvianočnom období nás obchody zahlcujú všakovakými plastovými ozdobami, medzi ktorými nájdeme aj plastové vianočné ruže na dekorovanie. Mne sa vianočná ruža veľmi páči a než mi dorastie tá zasadená v črepníku, rozhodla som sa nekupovať plastovú, ale vyrobiť si vianočnú ružu pomocou háčika a bavlnky. Vyrobte si aj vy handmade vianočné ruže. Schému na háčkovanie nájdete v článku.

Vianočná ruža návod na háčkovanie

Na háčkovanie vianočnej ruže som použila háčik číslo 1,25 mm a dve priadze Maxi. Stredovú časť som háčkovala v sýtočervenej farbe (6328) a posledný riadok som uháčkovala z červenej priadze pretkávanej zlatou niťou. Tieto priadze majú názov Maxi Metalic.

Vianočná ruža sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

vianocna ruza schema na hackovanie

V schéme sú použité tieto symboly na háčkovanie:

krúžok – retiazkové očko

krížik – krátky stĺpik

čierna bodka – pevné očko

palička s prečiarknutím – dlhý stĺpik

palička s viacerými prečiarknutiami – viackrát nahodený dlhý stĺpik. Počet nahodení vyznačuje počet priečiarknutí paličky, t. z. ak máme dve prečiarknutia, musíme uháčkovať dvakrát nahodený dlhý stĺpik.

Výplň vianočnej ruže dlhými stĺpikmi a viackrát nahodenými dlhými stĺpikmi sa háčkuje tak, že každý ďalší stĺpik háčkujeme do začiatku predošlého stĺpika. Takýmto spôsobom sa posúvame hore k špičke lupienka.

hackovana vianocna ruza postup na hackovanie

Hotová vianočná ruža má v priemere 8 centimetrov a môžete ju použiť napríklad na dekorovanie adventných vencov či svietnikov. Krásne vyzerá zavesená na dverách alebo na vianočnom stromčeku.

Krásna vianočnej ruže vynikne aj v háčkovanej podobe. Môžete si uháčkovať viac kusov v rôznych veľkostiach a vrstviť ich na seba, a tak vytvoriť bohatú vianočnú dekoráciu.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*