Ako uháčkovať dečku z flanderskej čipky

flanderska cipka bruges lace decka

Ručne háčkované dečky bývajú často nádhernými kúskami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Nemenej to platí o tejto výnimočnej dečke háčkovanej technikou flanderskej čipky. Umiestnite ju na stôl, komodu alebo parapet, aby vám pohľad na ňu robil radosť každý deň. Tu je schéma na háčkovanie, ako uháčkovať dečku technikou flanderskej čipky.

Ako uháčkovať dečku z flanderskej čipky

Dečku technikou flanderskej čipky som háčkovala háčikom číslo 1,25 mm a fialovou priadzou MAXI (6308).

Ako prvé vás chcem posmeliť, aby ste sa nedali odradiť zložitosťou tejto techniky háčkovania. Aj ja som veľakrát musela párať, keď som sa v oblúčikoch zamotala. Výbornou pomôckou mi bolo označovať si plastovým označovačom prvú slučku záhybu, ktorý sa bude zháčkovávať. Tak som mala prehľad, na ktorej strane som a kam treba záhyb stáčať – doprava či doľava. Rovnako vám odporúčam rátať si riadky, radšej dvakrát, aby ste nemuseli veľa párať. Tak, poďme na to.

Túto dečku som tak veľmi chcela skúsiť uháčkovať, ale schémy, ktoré som našla, boli zle čitateľné a vôbec som nevedela, odkiaľ začať. Nakoniec sa mi podarilo zohnať časopis Duplet, kde je táto schéma uverejnená a celkom čitateľná. Podľa čísel riadkov sa dá dobre orientovať, kde treba začať.

schema na hackovanie ovalna decka flanderska cipka_

Ako prvé je však treba uháčkovať stred. Ten sa háčkuje samostatne a potom sa na dečku pripája v procese háčkovania tak, ako idú riadky.

flanderska cipka hackovana decka

Po dokončení háčkovania posledný a prvý riadok treba zošiť. Tým sa nám dečka spojí a je pripravená na opratie, naškrobenie a vyžehlenie.

hackovana decka bruges lace flanderska cipka

Hotová dečka má 34 cm x 27 cm. Je skutočne nádherná a táto, v levanduľovej farbe, sa krásne hodí napríklad do provensálskeho štýlu bývania, kde vládne levanduľa, nostalgia a ženskosť.

flanderska cipka bruges lace decka

Prajem vám veľa tvorivej sily a ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*