Asymetrická háčkovaná dečka

asymetricka hackovana decka navod na hackovanie

Bývajte útulne a moderne. Asymetrická háčkovaná dečka je dizajnová jedinečná dekorácia, ktorá dodá vášmu interiéru štýl. Háčkuje sa podľa jednoduchej schémy, ktorá je zobrazená v článku. Čítajte.

Asymetrická háčkovaná dečka

Na dečku budete potrebovať háčik číslo 2,25 mm a priadzu troch farieb. Farby vyberajte tak, aby spolu ladili. Mne sa páčil prechod od tmavej k svetlej a tak som použila hnedozlatú (Panda) do stredného kruhu, potom svetlobéžovú (Panda) a konce sú snehobiele (Daniela).

hackovana decka asymetricka

Háčkuje sa podľa tejto jednoduchej schémy.

schema na hackovanie asymetricka hackovana decka

Ak by ste chceli dečku väčšiu alebo menšiu, úpravu vzoru treba robiť už v základnom kruhu – pridať alebo ubrať retiazkové očká v základom kruhu a dlhé stĺpiky v prvom riadku. V základnej schéme sa po dokončení kruhu práca rozdelí na dve časti, tak aby bolo na každej strane 18 cípov + dva krátke stredové cípy zo základného kruhu.

Hotová asymetrická dečka má 63 cm a vyzerá skutočne originálne.

moderna rucne hackovana decka

Aj táto asymetrická dečka je dôkazom, že háčkovaná dečka nemusí byť v dnešnom bytovom dizajne prežitkom a vyzerať staromódne.

 1. Dobry den , prosim vas ja jsem uz hodne roku nehackovala a zalibila se mi moc vase asymetrova decka mohla by jste mi prosim vysvetlit co znamenaji na ton navodu ty tecky , krizek , dlouhe carky preskrtnute a dlouhe carky preskrnute s tim v na konci? nikdy jsem nehackovala podle schematu. dekuji mockrat. s pozdravem Eva

  • Dobrý deň.
   Dečka sa háčkuje iba z retiazkových očiek, krátkych a dlhých stĺpikov. Konce radov sa spájajú pevným očkom.
   Bodka je retiazkové očko. Oblúčik je pevné očko. Prekrížené dlhé čiarky znamenajú dlhý stĺpik. Ak sú takéto dve čiarky v tvar V, znamená to, že dva dlhé stĺpiky háčkujete do jedného očka. Malá čiarka znamená krátky stĺpik.
   Začínate krúžkom z retiazkových očiek, ktoré spojíte pevným okom do kruhu. Ďalej háčkujte 3 retiazkové očká a dlhé stĺpiky. Opäť spojíte pevným očkom do tretieho retiazkového očka zo začiatku. Tretí rad je to isté, akurát medzi dlhé stĺpiky urobíte retiazkové očko. Počet retiazkových očiek aj dlhých stĺpikov robte podľa schémy. Pokračujete rady ďalej, tak ako je vyznačené v schéme.
   Verím, že sa vám dielo vydarí :-)

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*