Háčkovaná dečka hairpin lace

hairpin lace navod na hackovanie mala kruhova decka

Zachyťte romantiku obdobia, kedy bola technika háčkovania hairpin lace na vrchole a skúste si uháčkovať nevšednú dečku. Nezvyčajné efekty sa dosahujú dômysleným zháčkovaním slučiek a použitím rôznych farieb priadze. Návod, ako uháčkovať dečku technikou vzdušného háčkovania hairpin lace nájdete v článku.

Háčkovaná dečka hairpin lace

Keďže ešte nemám originálne ihlice na hairpin lace háčkovanie, skúsila som uháčkovať iba malý projekt na provizórne vyrobenej u-ihlici z pletacích ihlíc spojených polystyrénom. Neviem sa dočkať, kedy mi príde objednaná u-ihlica, aby som mohla skúsiť opäť niečo nové, pretože táto technika vzdušného háčkovania na vidlici ma veľmi zaujala. Háčkovanie pásikov mi príde veľmi relaxačné. Určite odporúčam hairpin lace techniku vzdušného háčkovania vyskúšať.

Ako uháčkovať dečku technikou haripin lace – návod

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a U-ihlicu v rozpätí 4 centimetre. Háčkovala som priadzou Maxi v svetlomodrej a žltej farbe. Hotová dečka má priemer 16 centimetrov.

hairpin lace vzdusne hackovanie postup hackovania decky

Postup na háčkovanie dečky hairpin lace

Na U-ihlici uháčkujeme žltý pásik z 30 slučiek a spojíme ho do kruhu — bude tvoriť stred prikrývky. Pásik do kruhu spájame tak, že cez všetky slučky na jednej strany prevlečieme kúsok priadze rovnakej farby, akou sme pásik háčkovali, zatiahneme a dobre zaviažeme. Konce priadze ihlou zapošijeme tak, aby neboli vidno.

hair pin lace pasik zo sluciek

Vonkajší modrý pásik uháčkujeme zo 75 slučiek a takisto ho spojíme do kruhu.

ako hackovat technikou hairpin lace postup hackovania na vidlici

V strede slučiek háčkujeme krátke stĺpiky. Stredný pásik spájame s vonkajším pásikom háčkovaním žltou priadzou takto: naberieme 2 žlté slučky, uháčkujeme 1 krátky stĺpik a 5 retiazkových očiek, naberieme 5 modrých slučiek a spojíme ich krátkym stĺpikom, uháčkujeme 5 retiazkových očiek a opakujeme. V strede prikrývky stiahneme všetky slučky do malého krúžka a dobre zašijeme. Na obvode háčkujeme žltou priadzou zúbky (oblúčiky) z 10 retiazkových očiek a spájame po 2 slučky krátkym stĺpikom.

hairpin lace postup na hackovanie mala kruhova decka

Hotovú háčkovanú dečku dobre naškrobíme a vypneme do kruhu pomocou špendlíkov.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*