Kvet háčkovaný na vidlici

hackovany kvet hackovanie na vidlici postup

Kvet háčkovaný na vidlici vyzerá exkluzívne a zaujímavo. Je háčkovaný technikou vzdušného háčkovania a práve vďaka nej pôsobí veľmi krehko a nadýchane. Postup na háčkovanie kvetu technikou hairpin lace nájdete v článku.

Kvet háčkovaný na vidlici

Na háčkovanie som použila háčik číslo 2,75 mm, vidlicu na háčkovanie v rozpätí 7 cm a priadzu Katka v svetlomodrej farbe.

hackovany kvet hackovany na vidlici postup na hackovanie

Ako uháčkovať kvet na vidlici

Rozpätie vidlice si nastavte podľa toho, aký veľký kvet chcete uháčkovať. Ja som mala vidlice v rozpätí 7 centimetrov od seba. Háčkovať budeme technikou haripin lace.

Na každej strane urobíme 35 slučiek. Dbáme na to, aby pás s krátkych stĺpikov nebol presne v strede, ale na posunutý k jednej strane. Tak docielime, že vnútorné lupienky kvetu budú o niečo menšie, ako tie vonkajšie.

postup ako uhackovat kvet na vidlici hairpin lace crochet

Háčkovaný kvet sa skladá zo siedmych malých a siedmych veľkých lupienkov. Každý lupienok tvorí po päť slučiek spojených retiazkovými očkami a je orámovaný retiazkou z retiazkových očiek.

Po dokončení potrebného počtu slučiek uháčkujeme dostatočný počet retiazkových očiek, aby boli približne rovnako dlhé ako slučky. Pre dlhšie slučky som uháčkovala 13 retiazkových očiek, pre kratšie 6 retiazkových očiek.

navod ako uhackovat kvet na vidlici

Najskôr budeme obháčkovávať dlhšie lupienky. Uháčkujeme 13 retiazkových očiek, zachytíme jednu slučku, uháčkujeme 1 krátky stĺpik. To urobíme päťkrát. Dávajte pozor, aby ste nemali slučky všelijako popretáčané, ale aby boli prekrížené iba raz. Opäť uháčkujeme 13 retiazkových očiek a pevným očkom pripevníme lupienok k stredovému lemu pásika. Tak dokončíme všetkých sedem lupienkov a prejdeme na stranu s kratšími lupienkami, kde budem háčkovať rovnako, iba znížime počet retiazkových očiek na orámovanie lupienka na 6. Lupienky prichytávame pevným očkom do pevného očka, ktoré sme robili pri dlhých lupienkoch.

Keď máme obháčkované malé aj veľké lupienky, spojíme lupienky do kruhu pevným očkom. Stred kvetu háčkujeme takto: 3 retiazkové očká a do pevného očka každého krátkeho lupienka uháčkujeme dlhý stĺpik. Stred dokončíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka zo začiatku.

hackovany kvet haripin lace navod na hackovanie

Háčkovaný kvet mierne naškrobíme, pomocou špendlíkov vypneme a necháme dobre uschnúť. Hotový háčkovaný kvet má 9 centimetrov.

hairpin lace hackovany kvet navod na hackovanie

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*