Háčkovaná dečka Lora

hackovana decka Lora

Biela okrúhla háčkovaná dečka sa môže použiť pri slávnostnom stolovaní ako doplnok k jednofarebnému hladkému obrusu. Schému, podľa ktorej sa dečka háčkuje nájdete v tomto článku.

Háčkovaná dečka Lora

Na háčkovanie dečky budete potrebovať klbko bielej ľanovej priadze Anchor Artiste a háčik číslo 1,25 mm.

Dečka sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie.

schema na hackovanie hackovana decka Lora

Dokončenú dečku treba vyprať, naškrobiť a dôkladne vypnúť a prežehliť, aby sa vytvorili pekné cípy. Hotová okrúhla háčkovaná dečka Lora má 36 centimetrov.

hackovana decka Lora navod na hackovanie

 1. Zdravim,
  neviete mi poradit s 12. riadkom?
  Vďaka!

  • Samozrejme. 5 retiazkových očiek, 3x nahodený DS nedoháčkovaný (dve slučky na háčiku), ďalšie dva 2x nahodené DS (nedoháčkované) uháčkujeme do prvého nahodenia predošlého DS, máme štyri slučky na háčiku, ktoré uháčkujeme naraz, tak nám vznikne prvý lupienok na stopke kvietka, *ďalej 5 retiazkových očiek a skupinku troch 2x nahodených DS (nedoháčkovaných) uháčkujeme opäť do rovnakého miesta, teda do prvého nahodenia prvého 3x nahodeného DS, opäť nám zostanú štyri slučky na háčiku, ktoré zháčkujeme* vzor medzi ** opakujeme ešte raz, takto máme 3 lupienky na nôžke medzi ktorými sú retiazkové očká. 5 retiazkových očiek a krátky stĺpik do skupinky 2x nahodených DS z predošlého radu.
   Lara

   • Vďaka za odpoveď. Ale stále mi chýba „stopka“. Neviem, do čoho mám pichnúť ten 3x nahodený dlhý stĺpik. V háčkovaná dečiek som začiatočník, ešte neviem veľmi dobre čítať schémy, preto sa ospravedlňujem za možno hlúpe otázky.
    Vďaka ešte raz za pochopenie.
    Mirka

    • „Stopku“, teda prvý 3x nahodený DS stĺpik vpichnite do vrcholčeka 2x nahodeného DS stĺpika, ktorý je medzi párom dvoch 2x nahodených DS z predošlého radu.

 2. Eva Švecová 7. januára 2020 o 16:40

  Dobrý deň, prosím Vás, mohli by ste mi poradiť s riadkom č. 11?
  Ďakujem.

  • Samozrejme. 11. riadok začíname 5 RO, do druhého 2x nahod. DS z predošlého radu uháčkujeme 2x nahod. DS. Uháčkujem 4 RO a do rovnakého miesta dva 2x nahod. DS – všetko zháčkujeme. Do stredu slučky z troch RO (medzi dve véčka) z predošlého radu uháčkujeme 2x nahod. DS. Opäť uháčkujeme 4 RO a do rovnakého miesta dva 2x nahod. DS – všetko zháčkujeme. Do oboch 2x nahod. DS z predošlého radu uháčkujeme po jednom 2x nahod. DS – zháčkujeme. To isté uháčkujeme do nasledujúcich 2x nahod. DS (preskočíme stredové zháčkované 3 DS) a vzor dokončíme 4 RO a dvomi 2x nahod. DS – zháčkujeme. Takýmto spôsobom pokračujeme do konca radu.

 3. Helča Brusinková 21. augusta 2021 o 10:14

  Z řad jedenáct a dvanáct mám též zmatek ,zháčkovává se tedy po dvou dlouhýh sloupkách a nic jiné mezitím není ?

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*