Oválna háčkovaná dečka

Hackovana decka so vzorom ananasov

Oválna dečka je háčkovaná z bavlnenej priadze. Zaujímavý vzor umožňuje presvitať podkladovému povrchu. Okrem ozdobnej funkcie má dečka praktickú úlohu chrániť drevený nábytok od škrabancov spôsobených riadom alebo dekoratívnymi predmetmi. Ak vás vzor zaujal, tu je návod, ako sa oválna háčkovaná dečka háčkuje.

Ako sa háčkuje oválna háčkovaná dečka

Na háčkovanie dečky som použila háčik č. 1,25 mm a snehobielu priadzu Maxi (1000).

Dečka sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie.

hackovana ovalna decka schema - prva cast

Vysvetlenie – vzor ananásu: slučky sú z 5 retiazkových očiek. Po oboch stranách vzor ananásu oddeľujú 3 retiazkové očka od vzoru vejárikov. Sieťka je zo 7 retiazkových očiek a pikotky z 3 retiazkových očiek.

hackovana ovalna decka - stredny diel

Po dokončení stredovej časti oválne dečky ho odporúčam napariť, prežehliť a až tak pokračovať v háčkovaní druhej časti dečky.

hackovana ovalna decka schema 1hackovana ovalna decka schema 2

ovalna decka hackovana vzor anansov

Posledný riadok vzoru dečky háčkujeme priamo bez otáčania: 7 retiazkových očiek dookola celej dečky. 1 krátkym stĺpikom sa zachytávame do predchádzajúcich slučiek. Ukončíme pevným okom.

Dečku treba preprať,naškrobiť a pekne vyžehliť. Hotovo.

hackovana ovalna decka

  1. to čo tu vidim – je kus práce. práce – mozno povedat dôchodcovskej nudy. len co z toho. nikto to nechce, nikam to nemozete predat, uluv si vymyšla _ ze to musi akasi komisia posudit a ta zasada na min. kulturi raz ročne – proste n ezáujem je to o nicom. a že vraj starým ludom sa vzdáva ucta – vobec nie.mlady na hackovanie cas nema, a stareho prácu si nikto nevazi a neoceni. mal by byt kaufland, billa, jisk tesko podmieneny – ano m ozete predavat, ale musite dat do svojho obchodu aj hackované veci, trebars len za jednotnú cenu poviem obrusok na stol za 10 e. to len bavln ka stoji viacej, ale toho dochodcu to potesi. kaufland a ostatní zarobia hajajajjjjjjjjjjjjjjjjjjjj. asi tolko. viem že to nedate, lebo vas administrátor sa bude bat dat pochvalo kritiku- tak to na Slovensku bezi. s uctou katarina

    • Ďakujem za komentár. Ja mám do dôchodku ešte veľmi ďaleko a háčkovanie ma baví. Háčkujem pre radosť, nie na predaj. S týmto zámerom vznikla aj táto stránka, aby si tu ľudia, ktorých háčkovanie baví, našli inšpiráciu pre svoj koníček. Rozumiem, že ak by sa háčkovaním chcel niekto živiť, nebude to ľahké. Prajem všetko dobré.
      Lara

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*