Háčkovaná dečka s kvetmi

hackovana decka ruzova

V priestoroch s dreveným nábytkom sú pre mňa dečky a obrusy neodmysliteľnou prísadou, ktorá priestoru poskytuje dekoráciu, funkčnosť a textúru. Háčkovaná dečka s kvetmi má tvar obdĺžnika a vynikajúco sa hodí na komodu. Ak sa vám páči, v článku nájdete prehľadnú schému, ako sa táto háčkovaná dečka robí.

Háčkovaná dečka s kvetmi

Farba je jedným z najmocnejších nástrojov pre dekorovanie priestoru. Vyberať ten správny odtieň je zábava a trochu experimentovania nezaškodí, a preto som si na háčkovanie tejto dečky vybrala veľmi výraznú ružovú priadzu Alize Diva (561). Z tejto priadze som už háčkovala okrúhlu dečku, takže sa budú krásne dopĺňať. Háčkovala som háčikom číslo 2,5 mm.

Postup, ako uháčkovať dečku

Dečka sa háčkuje po častiach. Najskôr háčkujte štvorce s kvetmi, ktoré v posledom rade spájate. Ja som uháčkovala dva štvorce. Vy ich môžete urobiť toľko, aby ste dosiahli potrebnú dĺžku dečky.

navod hackovana decka obdlznikova

Štvorce sa háčkujú podľa tejto schémy:

decka s kvetmi dlha schema_1

Hotový štvorec má 25 cm x 25 cm.

decka hackovana zo stvorcov

Štvorce sa spájajú podľa tejto schémy:

decka s kvetmi dlha schema_2

Po obvode pospájaných štvorcov treba uháčkovať lem, ktorý je vyznačený na schémach na háčkovanie.

ako uhackovat lem decky

Moja hotová dečka mala 71 cm x 40 cm.

navod na hackovanu decku s kvetmi

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*