Háčkovaný koberček – návod

90 x 58 cm hackovany kobercek navod na hackovanie

Doprajte predsieni alebo izbám pohodlie s malým háčkovaným koberčekom. Pomocou koberčeka sa dá veľmi rýchlo a za nízku cenu zmeniť celkový dojem miestnosti. Háčkovaný koberček je nenáročný na výrobu, uháčkovať ho zvládnu aj začiatočníci v háčkovaní. Návod, ako si koberček uháčkovať, nájdete v tomto článku.

Háčkovaný koberček – návod

Koberček môžete háčkovať z vlastnoručne vyrobenej textilnej priadze zo starých nepotrebných vecí, alebo si môžete kúpiť hotovú textilnú priadzu, prípadne môžete skúsiť háčkovať z hrubej priadze, tzv. špagátu. Pekne bude koberček vyzerať aj z hrubšej bavlnenej priadze. Koberček môžete uháčkovať v jednej farbe, ale skutočne vynikne v kombinácii viacerých farieb.

Koberček sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

schema na hackovanie kobercek

 

Celý háčkovaný koberček je poskladaný zo samostatných granny square (babičkiných štvorcov), ktoré sa spájajú k sebe buď zháčkovaním, alebo ich môžete prišiť. Po pospájaní všetkých babičkiných štvorcov koberčeku treba uháčkovať tri rady lemu s krátkych stĺpikov, tak ako je uvedené na schéme.

granny square hackovany kobercek

Veľkosť výsledného koberčeka bude závisieť od hrúbky priadze a množstva babičkiných štvorcov, ktoré k sebe pospájate. Takto si môžete regulovať dĺžku aj šírku háčkovaného koberčeka a prispôsobiť ho miestnosti, kde ho chcete mať. Úzke koberce sú vhodné k posteli alebo do kúpeľne, širšie pod stôl alebo do väčšej predsiene.

90 x 58 cm hackovany kobercek navod na hackovanie

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*