Veľkonočné dekorácie na okno a dvere

hackovane dekoracie do bytu k Veľkej noci

Vstup do domu či bytu a okná iste rozveselia aj skrášlia takéto ručne robené veľkonočné dekorácie. Nechajte sa inšpirovať množstvom zrozumiteľných schém na háčkovanie a vyčarte si veľkonočné dekorácie na okno a dvere za pár chvíľ.

Veľkonočné dekorácie na okno a dvere

Háčkované veľkonočné dekorácie na okno a dvere prezentujú typické veľkonočné symboly háčkované do tvaru vajíčok. Dekorácie sa háčkujú filetovou technikou.

Na háčkovanie budete potrebovať háčkovaciu priadzu a háčik primeranej veľkosti.

schema na hackovanie dekoracie k Velkej noci

Ja som použila na bielu veľkonočnú dekoráciu s motívom košíčka a vajíčok háčik č. 1 mm a bielu bavlnenú priadzu MONIKA. Hotová háčkovaná dekorácia má na výšku 14,5 cm a na šírku 13 cm.

velkonocna dekoracia na dvere a okno

Na zelenú veľkonočnú dekoráciu so zajačikom som použila háčik č. 1 mm a svetlozelenú priadzu MAXI.

hackovana dekoracia na okno navod na hakovanie

Hotové veľkonočné dekorácie som vypla pomocou nehrdzavejúcich špendlíkov a riadne naškrobila. Pri vypínaní práce odporúčam použiť štvorčekový papier, ktorý zabezpečí, že práca bude vypnutá rovnomerne. Aby ste mali istou, že atrament z papiera sa neprepije do mokrej háčkovanej dekorácie, dajte na papier priehľadnú fóliu a až potom špendlite. Postupne upevnite každý zúbok. Keď je dekorácia napnutá, postriekajte ju vodou s tekutým škrobom. Špendlíky odstraňujte až po úplnom vyschnutý háčkovanej dekorácie.

TIP: Dnes sú  populárne rôzne samolepky s veľkonočnou tematikou, ktoré sa lepia na okná. Odrádza ma na nich najmä prácne odstraňovanie po sviatkoch. Háčkované dekorácie stačí prichytiť na pár miestach priesvitnou lepiacou páskou.

Nechajte sa inšpirovať ďalšími schémami na háčkovanie, ktoré uvádzam v článku a skúste vytvoriť ozdôbku pre radosť a sviatočnú atmosféru.

schema na hackovanie velknocne dekoracie do bytu

schema na hackovanie velkonocna dekoracia na zavesenie

velkonocne ozdoby schemy na hackovanie

schema na hackovanie dekoracia k Veľkej noci

 

schema na hackovanie k Velkej noci kosik s vajickami

schema na hackovanie velkonocna dekoracia do bytu

schema na hackovanie velkonocna dekoracia na zavesenie

Je len na vás, akým spôsobom si svoj príbytok na Veľkú noc vyzdobíte. Ide najmä o to, aby ste sa cítili príjemne. Majte veselú Veľkú noc s roztomilými háčkovanými dekoráciami.

  1. Poprosila by som radu ako rozširovať na oboch stranách obr.hackovany zajačik.Neviem na to prísť.Jednu stranu rozšírim ret.ockami ale druhá strana sa mi nedarí.Dakujem za pomoc

    • Dobrý deň.
      Pozrite si článok o základoch filetového háčkovania https://www.hackovanie.eu/filetove-hackovanie-postup/ Pridávanie aj uberanie okienok je tam názorne vysvetlené.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*