Háčkované srdiečko k Veľkej noci

K Veľkej noci sa dá uháčkovať kadečo a určite veľa z vás si už nejakú veľkonočnú dekoráciu vyrobila, či už háčikom alebo inou zaujímavou technikou. V tomto článku nájdete návod na háčkované srdiečko k Veľkej noci s roztomilými zajačikmi a nápisom Easter (v preklade Veľká noc), ktoré môžete zavesiť napríklad na dvere, stenu alebo do okna.

Háčkované srdiečko k Veľkej noci

Háčkované srdiečko som háčkovala z bielej 100 % bavlnenej priadze Maxi háčikom 1,25 mm. Neodporúčam háčkovať z hrubšej priadze ani väčším háčikom, lebo i tak je srdiečko dostatočne veľké. Hotové má 36 cm x 20 cm.

(Tip: Takýto tip srdiečka som skúšala háčkovať s háčikom 1 mm a tenšou priadzou Kordonet zn. BCT Beckov, vtedy mi srdiečko vyšlo jemnejšie a o dosť menšie 30 cm x 16 cm.)

Srdiečko sa háčkuje filetovou technikou podľa tejto schémy na háčkovanie:

Hotové srdiečko som dozdobila strapcom a malou korálkou. Ešte šnúrka na zavesenie, naškrobiť a riadne vypnúť a po uschnutí je hotovo.

Návod na podobné háčkované srdiečka nájdete tu aj tu.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*