Čierna háčkovaná dečka

cierna hackovana decka postup na hackovanie

Čierna háčkovaná dečka je zaujímavá nielen svoju farbou, ale i premysleným vzorom, ktorý pripomína vitráž katedrálneho okna. Ja mám v pláne pripevniť dečku na plátno a zavesiť na stenu. Ak sa vám čierna háčkovaná dečka páči, v článku nájdete schému na jej háčkovanie.

Čierna háčkovaná dečka

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a čiernu bavlnenú priadzu Monika. Hotová háčkovaná dečka má 44 centimetrov.

cierna okruhla decka navod na hackovanie

Dečka sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie:

schema na hackovanie cierna okruhla decka

V schéme sú použité bežné symboly na háčkovanie. Kolieskom je označené retiazkové očko. Bodka je pevné očko. Palička označuje dlhý stĺpik. Počet prečiarknutí paličky označuje počet nahodení. V prvých siedmych radoch sa háčkujú dlhé stĺpiky, ďalej sa háčkujú dvakrát nahodené dlhé stĺpiky. Krížik označuje krátky stĺpik. Jednotlivé kruhové rady sa končia pevnými očkami.

navod na hackovanie cierna okruhla hackovana decka

Hotovú dečku operte, mierne naškrobte a vyžehlite alebo vypnite pomocou špendlíkov. Krása tejto dečky najviac vynikne na plátne ako obraz.

hackovana cierna okruhla decka 44 cm priemer

Tatko vyzerá táto prekrásna dečka háčkovaná v bielej farbe.

hackovana okruhla decka priemer 44 cm

Nech už sa rozhodnete pre bielu či čiernu, táto háčkovaná dečka určite zaujme. Veľa zdaru pri tvorení.

  1. Dobrý den, děcka je luxusní. Mohu se zeptat jak připevnit na plátno? Obraz se mi moc líbí,jste šikovná. Předem moc děkuji za radu.
    S pozdravem Katka

    • Dobrý deň.
      Ďakujem :-) Pripevniť dečku na plátno môžete viacerými spôsobmi – dá sa nalepiť alebo prišiť. Obe metódy vyžadujú uchytenie na viacerých miestach, či už použijete lepidlo alebo ihlu a niť. Základom je prichytiť dečku v strede a po obvode. Dečku predtým riadne naškrobte a vystrite pomocou špendlíkov a nechajte riadne preschnúť. Následné pripevnenie na plátno pôjde raz-dva. Lara

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*