Háčkované srdiečko v provensálskom štýle

Krásna a útulná atmosféra u vás doma spočíva práve v maličkostiach, ako sú napríklad dekorácie do bytu. Provensálsky štýl bývania je v súčasnosti veľmi obľúbeným. Aj vy hľadáte bytové doplnky a dekorácie v provensálskom štýle? Oslovil aj vás jemný provensálsky štýl, páči sa vám vintage? Ak áno, skúste si uháčkovať závesnú dekoráciu v podobe srdiečka s vtáčikmi. Návod na háčkované srdiečko nájdete v tomto článku.

Háčkované srdiečko v provensálskom štýle

Na háčkovanie tohto krásneho srdiečka budete potrebovať bielu bavlnenú priadzu Maxi a háčik číslo 1,25 mm. Ak použijete inú priadzu, pozrite si štítok na klbku, kde nájdete informáciu, akú veľkosť háčika výrobca konkrétnej priadze odporúča. Pre najlepšie výsledky hotového výrobku je dobré, odporúčania výrobcu dodržať. Samozrejme, ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje výslednú podobu háčkovaného výrobku je spôsob akým háčkujete. Ak zvyknete háčkovať pevnejšie, srdiečko vám vyjde o čosi menšie a užšie, ak háčkujete voľnejšie, háčkované srdiečko bude väčšie a širšie. Pri filetovom háčkovaní je vhodné háčkovať skôr pevnejšie, nech vzor spôsobí kompaktne a súdržne.

Srdiečko nemusíte háčkovať iba v bielej farbe, ale ak chcete zachovať provensálsky štýl, odporúčam držať sa farieb ako sú: béžová, krémová, piesková žltá, bledofialová (levanduľová), bledomodrá, bledozelená.

Srdiečko sa háčkuje filetovou technikou háčkovania podľa tejto schémy na háčkovanie:

Technika filetového háčkovania a jej základné princípy sú vysvetlené vo viacerých článkoch na tomto webe, ako napríklad tu alebo tu.

Srdiečko sa háčkuje veľmi jednoduchým pridávaním a uberaním plných okienok po jeho okrajoch. Vrchné oblúčiky srdiečka sa háčkujú samostatne.

Hotové srdiečko dozdobíme strapcom a šnúrkou na zavesenie.

Háčkované srdiečko v provensálskom štýle má v najdlhšie časti 37, 5 cm (bez strapca), na šírku 20,5 cm v najširšej časti.

Háčkované srdiečko môžete zavesiť do ktorejkoľvek miestnosti. Romantickosť, ktorú v sebe nesie, sa hodí do interiéru, ale tiež do záhrady či na terasu. V kombinácii s ružovými ružami alebo levanduľou osloví takmer každého.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*