Veľkonočná dečka háčkované kuriatka

velkonocna hackovana decka

Príchod jari je vždy veľkým sviatkom. Veľká noc prichádza s posolstvom víťazstva nad smrťou a výzvou k novému životu. Okolitý svet začína dýchať farbami, v korunách stromov spievajú vtáčence. Sviatočná veľkonočná dečka plná žltých kuriatok je milým poslom jari a tiež vhodnou dekoráciou na veľkonočné sviatky. Tu je schéma, ako sa háčkuje veľkonočná dečka háčkované kuriatka.

Veľkonočná dečka háčkované kuriatka

Veľkonočné kuriatka patria ku klasickej veľkonočnej dekorácii. Tradičné háčkované kuriatka sú najmä tie, pod ktoré sa dá schovať vajíčko. Mne sa motív žltých kuriatok páči natoľko, že som si uháčkovala aj takúto milú dečku. Farbu som vybrala jasnú žltú, no vy si môžete zvoliť takú, aká sa vám páčiť. Dečka bude dobre vyzerať aj v bielej alebo v béžovej.

velkonocny obrusok hackovane kuriatka schema na hackovanie

Na háčkovanie som použila háčik č. 1,25 mm a žltú priadzu MAXI (6347).

Ako uháčkovať veľkonočnú dečku 

Veľkonočnú dečku začíname háčkovať z 8 retiazkových očiek spojených pevným očkom do kruhu. V druhom rade uháčkujeme 3 retiazkové očká a 23 dlhých stĺpikov. Ďalej pokračujeme podľa schémy na háčkovanie. Celkom budeme háčkovať 31 radov.

Použité znaky na háčkovanie v schéme:
• – retiazkové očko
○ – pikotka (3 retiazkové očká spojené pevným očkom)
┼ – dlhý stĺpik

schema na velkonocnu hackovanu decku s kuriatkami

Uháčkovaná a vyžehlená veľkonočná dečka s kuriatkami má priemer 44 centimetrov a je pripravená vyzdobiť našu domácnosť.

velkonocne dekoracie decka hackovane kuriatka navod

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*