Háčkovaná dečka Torry

Objavte nadčasový pôvab háčkovaných obrúskov a uháčkujte si jeden pre seba. Farebná háčkovaná dečka Torry spája v sebe hravosť farieb a mix vzorov, ktorý sa volá ananásový. Predlohu na jej háčkovanie nájdete v tomto článku.

Háčkovaná dečka Torry

Na háčkovanie budete potrebovať farebnú škálu priadzi, ktoré majú príbuzné odtiene. Napríklad – jemnú oranžovoružovú, svetlú oranžovožltú a nakoniec sýtu oranžovočervenú. Vynikajúcou voľbou sú priadze Maxi, ktoré majú široký výber farieb a výborne sa s nimi pracuje. Ak zvolíte túto priadzu, použite háčik 1,25 mm.

Pri háčkovaní postupujte podľa tejto predlohy na háčkovanie:

Je to vždy výzva lúštiť schému na háčkovanie, ktoré je zle čitateľná, ale vyskúšať to, aj keby ste mali v niektorých miestach improvizovať, určite stojí za to.

Vysvetlivky k schéme: Čísla v kruhu označujú čísla riadkov, čísla bez krúžku so skratkou sts. označujú počet retiazkových očiek, ktoré treba v danom mieste uháčkovať. V celej schéme sa háčkujú iba dlhé stĺpiky a dvakrát nahodené stĺpiky, ktoré majú v schéme symbol paličky s jedným prekrížením a dvomi prekríženiami. Dvakrát nahodené stĺpiky sú iba v druhom riadku vzoru ananásov, to je ten, po ktorom už nasledujú len oblúčiky ananásu.

Ako postupovať pri háčkovaní dečky

Háčkovať začíname 6 retiazkovými očkami spojenými pevným očkom do kruhu.

Prvý riadok začína s 3 retiazkovými očkami, ktoré nám zastupujú prvý dlhý stĺpik,* 3 retiazkové očká, 1 dlhý stĺpik* opakujte 7x, 3 retiazkové očká a prvý riadok končíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka zo začiatku.

Druhý riadok háčkujeme podobne, ale namiesto 3 retiazkových očiek medzi dlhými stĺpikmi háčkujeme 5 retiazkových očiek.

Tretí riadok: 1 Krátky stĺpik, oblúčik z 5 retiazkových očiek, 1 krátky stĺpik pod slučku z piatich retiazkových očiek z predošlého radu, opäť oblúčik z 5 retiazkových očiek, 1 krátky stĺpik do dlhého stĺpika z predošlého radu… takto opakujeme po celkom obvode. Celkom 16 oblúčikov. Riadok končíme pevným očkom do prvého krátkeho stĺpika.

Všetky nasledujúce série začínajú s 4 retiazkovými očkami. Pokračujte v háčkovaní podľa schémy. Dokončite každý riadok pomocou pevného očka. Schéma nie je veľmi dobre čitateľná, ale pri priblížení sa dá v nej vyznať. Ak by vám nebolo niečo jasné, určite sa nebojte opýtať v komentári pod týmto článkom.

Veľa zdaru pri tvorení ♥.

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*