Háčkované husacie vajce TARA

hackovane husacie vajce navod na hackovanie

Návod a schéma na háčkované husacie vajce TARA.

Háčkované husacie vajce TARA

Na háčkované husacie vajce TARA budete potrebovať vyfúknuté husacie vajíčko, háčik číslo 1 mm a farebné melírované priadze PERLOVKA (ombré).

Ja som použila žltú Perlovku ombré 11162, červenú Perlovku ombré 34382 a zelenú Perlovku obmré 61392.

Husacie vajíčko, ktoré som obháčkovala malo v obvode na výšku  19 cm a na šírku 16 cm.

Husacie vajce je dvakrát väčšie ako slepačie a má krásne bielu škrupinku. Ak nemáte husacie vajce, môžete použiť na obháčkovanie aj plystyrénové vajce.

schema na hackovanie velkonocne vajce husacie

 

Návod a schéma na háčkované husacie vajce TARA

Poznámka: V schéme sú použité bežné znaky na háčkovanie. Jednotlivé rady spájame pevným očkom do retiazkového očka zo začiatku.

Začíname 6 retiazkovými očkami spojenými pevným okom do kruhu.

V 2. rade háčkujeme 16 dlhých stĺpikov a medzi nimi 1 retiazkové očko. Prvý dlhý stĺpik nám nahrádzajú 4 retiazkové očká.

V 3. rade budeme háčkovať tri krát nahodené stĺpiky, ktorú zháčkujeme, aby nám vznikli lupienky kvietku. Medzi lupienkami háčkujeme 4 retiazkové očká.

V 4. rade uháčkujeme 2 retiazkové očká ako náhradu za jeden krátky stĺpik a do priestoru medzi lupienkami, ktorý nám vznikol zo štyroch retiazkových očiek z predošlého radu uháčkujeme 5 krátkych stĺpikov.

V 5. rade uháčkujeme 4 retiazkové očká a do rovnakého priestoru ešte 3 dva krát nahodené stĺpiky. Ďalej po celom obvode práce háčkujeme 1 retiazkové očko, dva krátke stĺpiky z predošlého radu preskočíme a do prostredného uháčkujeme 4 dva krát nahodené stĺpiky. Rad končíme 1 retiazkovým očkom a pevným očkom do retiazkového očka zo začiatku radu.
schema na hackovanie husacie vajce

 

Takto uháčkujeme dva diely, ktoré k sebe zošijeme. Môžeme uháčkovať aj šnúrku na zavesenie z retiazkových očiek.

schema a postup na hackovanie husacieho vajicka

ako obhackovat husacie vajce

Tento krásny vzor kvietku sa dá použiť aj na väčšie slepačie vajíčko. Ak sa rozhodnete obháčkovať slepačie vajíčko týmto vzorom, odporúčam použiť o niečo menší háčik (0,9 – 0,6 mm) alebo uháčkovať v druhom rade iba 12 dlhých stĺpikov. Tak sa nám zredukuje počet lupienkov na šesť a vzor bude menší.

Veľa zdaru pri tvorení.

navod ako zdobit velkonocne husacie vajicko

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*