Háčkované vajíčko HANA

schema na hackovane velkonocne vajicko HANA

Prehľadná schéma na veľkonočné háčkované vajíčko HANA.

Háčkované vajíčko HANA

Na háčkované vajíčko HANA budete potrebovať vyfúknuté slepačie vajce, háčik číslo 1 mm a 100 % bavlnenú priadzu PERLOVKA (5742) v tyrkysovej farbe. Z jedného klbka 10 g/ 85 m miniete necelú polovicu.

velkonocne vajciko HANA postup a schema na hackovanie

Schéma na háčkovanie je kreslená ručne a sú v nej použité bežné znaky na háčkovanie. Bodky sú retiazkové očká. Retiazkové očká sú naznačené aj vodorovnou čiarkou s číslicou pod touto čiarou, ktorá označuje počet retiazkových očiek. Palička bez prečiarknutia je krátky stĺpik. Paličky s prečiarknutím označujú viac krát nahodené stĺpiky. Počet prečiarknutí znázorňuje počet nahodení.

schema na hackovanie velkonocne vajce HANA

Začíname 5 retiazkovými očkami spojenými pevným očkom do kruhu. Každý rad končíme pevným očkom do daného retiazkového očka zo začiatku.

V druhom rade nám vznikne kvietok so šiestimi lupienkami. Vzor ďalej budeme háčkovať do slučky z retiazkových očiek medzi týmito lupienkami.

hackovane vajce HANA schema a postup na hackovanie

Vajíčko ukončíme stiahnutím posledných očiek. Môžte uháčkovať aj šnúrku na zavesenie z retiazkových očiek.

hackovane vajce HANA navod a schema na hackovanie

Veľa zdaru pri tvorení.

hackovane vajicko k Velkej noci postup na hackovanie

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*