Vianočná kométa návod na háčkovanie

Zlatá vianočná kométa bude dokonalou súčasťou vášho vianočného stromčeka. Je to presne tá maličkosť, ktorý dodá vianočnej výzdobe šmrnc a pohľad na ňu nám pripomenie čaro vianočných sviatkov. Návod, ako si uháčkovať vianočnú padajúcu hviezdu, ktorý vhodný aj pre začiatočníkov, nájdete v tomto článku. Háčkovaný vzor kométy: Uvoľnite vesmírnu mágiu s naším háčkovaným vzorom kométy! 🌟✨Vytvorte si vlastný hviezdny zázrak za pár minút!

Vianočná kométa návod na háčkovanie

Na háčkovanie vianočnej kométy som použila háčik číslo 1,25 mm a zlatú priadzu MAXI. Hotová kométa je malá, má približne 9 centimetrov, ale pre moje potreby je akurát, pretože ňou budem dekorovať vianočný veniec.

TIP: Ak chcete vianočnú kométu väčšiu, zvoľte hrubšiu priadzu a väčší háčik. Takýmto spôsobom si môžete regulovať veľkosť vianočnej kométy a dekorovať ňou aj vrchol vianočného stromčeka, okno alebo dvere.

Pri háčkovaní postupujte podľa schémy na háčkovanie. Je to veľmi jednoduché a háčkovanie tejto milej vianočnej dekorácie zvládnu aj začiatočníčky v háčkovaní.

Vysvetlivky k schéme – bodka – retiazkové očko, palička – krátky stĺpik, maličký oblúčik – pevné očko, T – polodlhý stĺpik, raz prečiarknutá palička – dlhý stĺpik, palička s viacerými prečiarknutiami – počet prečiarknutí označuje počet nahodení. V – do jedného očka háčkujeme dva stĺpiky.

Vianočnú kométu začíname háčkovať od hviezdy a potom háčkujeme chvost.

 

Hotovú vianočnú kométu naškrobte, vytvarujte pomocou špendlíkov.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*