Háčkovaná záložka do knihy

ako uhackovat zalozku do knihy

Milujete? Milujete knihy, milujete niekoho, kto miluje knihy a milujete háčkovanie? Háčkovaná záložka do knihy LOVE je presne to, čo potrebujete. Možno aj ako darček na sv. Valentína. Tu je zrozumiteľná schéma, ako uháčkovať záložku do knihy a ako urobiť ozdobný strapec.

Háčkovaná záložka do knihy

hackovana zalozka do knihy LOVE

Záložka do knihy LOVE sa háčkuje filetovou technikou.

Filetové háčkovanie je napodobnením filetového vyšívania, ale výšivkovú sieťku nahrádza štvorčeková sieť – prázdne štvorčeky sú z retiazkových očiek a dlhých stĺpikov, plné štvorčeky sú iba dlhé stĺpiky. V zásade musí byť filetové háčkovanie pevné, čiže očká stĺpikov a retiazky nesmú mať dlhé slučky.

Záložku začíname retiazkou z 26 retiazkových očiek. Ďalej háčkujeme podľa schémy. Prácu po dokončení jednotlivých radov otáčame. Rady začíname tromi retiazkovými očkami.

schema na filetove hackovanie zalozka do knihy LOVE

 

hackovana zalozka do knihy filetova technika

Ja som svoju záložku háčkovala z priadze MAXI, 5353 (100 g/ 565 m), háčikom č. 1,1 mm. Dokončenú záložku som obháčkovala krátkymi stĺpikmi. V rohoch som háčkovala 1 KS, 1 RO a 1 KS do rovnakého očka. Nakoniec som záložku dozdobila strapcom.

Ako urobiť strapec

ako urobit ozdobny strapec

 

zalozka do kniha hackovanie filetovou technikou

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*