Háčkovaná sviečka na stromček

Návod na háčkovanú sviečku na stromček možno z internetu už poznáte a možno ste ju aj skúšali háčkovať, a možno sa vám až tak nedarilo. Skúste to podľa tohto postupu na háčkovanie, ktorý vysvetľuje schému tak, že háčkovanie zvládnu aj začiatočníci v háčkovaní. Návod, ako si uháčkovať sviečku na vianočný stromček, nájdete v tomto článku.

Háčkovaná sviečka na vianočný stromček

Na háčkovanie tejto zaujímavej vianočnej ozdoby v podobe sviečky budete potrebovať háčik číslo 1,25 mm a bielu priadzu Kordonet.

 

Háčkovaná sviečka schéma a postup na háčkovanie

Háčkovať začíname retiazkou z 20 retiazkových očiek, ktoré spojíme pevným očkom do kruhu.

Uháčkujeme 3 RO, 46 DS, PO do prvého RO.

Základného kruhu budeme najskôr háčkovať sviečku a plamienkom a potom ozdobnú spodnú časť sviečky.

Sviečka – návod na háčkovanie 

  1. – 7. riadok: 3 RO, 9 DS, prácu otočíme. (Sviečku môžete uháčkovať aj vyššiu či nižšiu.)
  1. riadok: V tomto riadku budem háčkovať plamienok v strede sviečky. Uháčkujeme 3 RO, 4 DS, 12 RO, PO do DS z ktorého sme háčkovali retiazku z dvanástich očiek, a tým uzatvoríme základnú slučku plamienka, pod ktorú budeme v ďalšom rade háčkovať, 5 DS.

9. riadok: plamienok: 4 PO, do slučky z 12 RO háčkujeme 2 KS, 2 PDS, 2 DS, 3 dvakrát nahodené DS, 3 trikrát nahodené DS, pikotku z dvoch RO spojených PO. Druhú časť plamienka háčkujeme zrkadlovo.

 

Ozdobná spodná časť sviečky – návod na háčkovanie

Pevným očkom sa prichytíme do očka, z ktorého vychádza desiaty dlhý stĺpik v prvom rade sviečky. Toto miesto označuje v schéme šípka.

  1. riadok: Do nasledujúceho očka uháčkujeme 1 KS, 5 RO, tri očká preskočíme, 1 KS* 9 x, otočíme.
  2. riadok: 1 PO, 3 RO, 2 DS, 3 RO a 3 DS pod slučku z piatich RO, *3 DS, 3 RO, 3 DS pod nasl. slučku* 8 x
  3. riadok: 3 PO, pod slučku z troch RO 3 DS, *1 RO, pikotka z 3 RO (3 RO, PO do prvého) 3 DS, 2 RO, 3 DS* 9 x. Ukončíme.

Hotovú sviečku naškrobíme, vytvarujeme pomocou špendlíkov a necháme vyschnúť. Do špičky plamienka pripevnite niť na zavesenie.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*