Háčkovaný anjel postup na háčkovanie

hackovany anjel postup na hackovanie

Aj vám sa páčia dekorácie v podobe anjelikov? Z dreva, z porcelánu, či iného materiálu? Aby vám nechýbal ani háčkovaný, mám pre vás postup na háčkovanie rozkošného anjelika, ktorý krásne vynikne na vianočnom stromčeku alebo v adventom aranžmáne.

Háčkovaný anjel postup na háčkovanie

Na háčkovanie anjela som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu 100 % bavlnenú priadzu Monika. Na dozdobenie som použila zlatú priadzu Anchor Metalic.

hackovany anjel na stromcek navod

Riadky končíme pevným očkom a začiatočné očká sa rátajú za stĺpik.

Použité skratky:

MK – magický kruh

RO – retiazkové očko

KS – krátky stĺpik

DS – dlhý stĺpik

Hlavička anjela

 1. riadok: MK, 8 KS.
 2. riadok: Pridávame v každom očku, celkom 16 KS
 3. riadok: Pridávame v každom druhom očku, celkom 24 KS
 4. – 10 riadok: 24 KS.

V tomto mieste pripevníme anjelovi šnúrku na zavesenie. Zvolenú dĺžku bielej priadze pretiahneme v druhom riadku na protiľahlých stranách do vnútra a tam zaviažeme na uzol.

 1. riadok: Uberáme v každom druhom očku, celkom 16 KS. 12. riadok: Uberáme v každom očku, celkom 8 KS.

Krídelka anjela

 1. riadok: 3 RO, do rovnakého priestoru 3 DS, do každého očka 4 DS, celkom 32 DS. Po dokončení toho riadku hlavičku vypcháme.
 2. riadok: 1 RO, 7 KS, 3 RO, *2 DS, 1 DS, 2 DS, 1 DS* (2x) 3 RO, 8 KS, *2 DS, 1 DS, 2 DS, 1 DS*(2x). Riadok končíme 3 RO a PO do prvého KS.
 3. riadok: 1 RO, 7 KS, 3 RO, do prvého dlhého stĺpika 3 DS zháčkovať, *2 RO, 1 DS preskočiť, do nasledujúceho 3 DS zháčkovať* (6 x), do posledného DS, ktorý nám zostal urobíme 3 DS zháčkované, ďalej 8 KS, 3 RO a opäť opakujeme vzor medzi **. PO do prvého KS.
 4. riadok: 1 RO, 7 KS, 3 RO, *pod slučku z troch RO zháčkujeme 3 DS, 4 RO* opakujeme (8x), teda do miesta, kde začínajú KS, 3 RO, 8 KS, 3 RO a opäť opakujeme vzor medzi **. PO do prvého KS.
 5. riadok: 1 RO, 7 KS, pod slučku z troch RO uháčkujeme 4 KS, *pod nasledujúcu slučku uháčkujeme 3 KS, pikotku (3 RO, PO do prvého očka), 3 KS pod tú istú slučku.* Vzor medzi ** opakujeme pod všetky slučky, okrem poslednej, kde uháčkujeme 4 KS. Do KS robíme KS a opäť opakujeme vzor medzi ** na druhej strane.

Krídelká máme hotové a teraz budeme háčkovať v kruhu iba nad KS. Ak ste ešte nevypchali hlavičku anjela, urobte to teraz. Neskôr by to bolo problematické. Ak máte pocit, že dierka je veľmi veľká, môžete ju z vnútornej strany zašiť, ale ja to nerobím. Po naškrobení sa výplň usadí a vôbec nevypadáva.

biely hackovany anjel postup na hackovanie

Sukienka anjela

 1. riadok: 3 RO, do rovnakého priestoru 1 DS, do nasledujúceho očka uháčkujeme 2 DS. Tak budeme striedať jeden a dva DS do všetkých KS. Po dokončení jednej strany KS prácu preložíme a hneď pokračujeme striedaním jedného a dvoch DS do nasledujúcich 8 KS. PO do tretieho KS.
 2. riadok: 4 RO, *1 DS, 1 RO* opakujeme do konca radu. (24 DS, 24 RO). PO do tretieho KS.
 3. riadok: Háčkovať budeme pod slučky z jedného RO. Pod prvú sa presunieme PO. 3 RO a 1 DS zháčkovať, 1 RO. Ďalej budeme háčkovať pod každú slučku z jedného RO zháčkované 2 DS a 1 RO. PO do prvého očka, ktoré nám vzniklo zháčkovaním 3 RO a DS.
 4. riadok: Háčkovať budeme pod slučky z jedného RO. Pod prvú sa presunieme PO. 3 RO a 2 DS zháčkovať, 1 RO. Ďalej budeme háčkovať pod každú slučku z jedného RO zháčkované 3 DS a 1 RO. PO do prvého očka, ktoré nám vzniklo zháčkovaním 3 RO a DS.
 5. riadok: Háčkuje sa rovnako ako štvrtý, s tým rozdielom, že medzi skupinky zháčkovaných 3 DS háčkujeme 2 RO.
 6. – 8. riadok: Háčkuje sa rovnako ako štvrtý, s tým rozdielom, že medzi skupinky zháčkovaných 3 DS háčkujeme 3 RO.
 7. riadok: Háčkuje sa rovnako ako štvrtý, s tým rozdielom, že do skupinky zháčkovaných 3 DS háčkujeme ešte jeden DS, teda máme po 4 DS v každej skupinke.
 8. riadok: Tento riadok je náš posledný. Opäť budeme háčkovať iba pod slučky z RO. PO sa presunieme pod prvú, uháčkujeme 1 RO, 1 KS, pikotku (3 RO, PO do prvého očka), 2 KS. Ďalej háčkujeme pod každú slučku 2 KS, piktotku (3 RO, PO do prvého očka), 2 KS. Vznikne nám rovnaký okraj, ako na krídelkách.

Hotového anjela naškrobte a nechajte vyschnúť napríklad na obrátenom pohári, aby mal peknú formu.

hackovany anjel navod na hackovanie zdarma

Anjelika môžete použiť do aranžmánu, zavesiť na vianočný stromček alebo ho iba tak postaviť na miesto, ktoré sa vám páči. Ja som svojmu anjelikovi na dozdobenie uviazala zlatú stužku okolo pása.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*